Suusaradadeks lund veel napib (2)

Suusaradadeks lund veel napib

 

Eilse päeva seisuga ei olnud Saaremaal ametlikult veel ühtegi suusarada sisse sõidetud. Põhjuseks lumenappus.

Kaarma vallavanema Ülo Veversi hinnangul peab veel vähemalt korra kõvasti lund sadama, enne kui saab radade tegemisele mõelda. „Upa –Kudjape metsaradadel on kohati lausa paljas maa,” rääkis Vevers.

Kuressaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Johannes Kaju sõnul on liiga vähe lund ka Kuressaare tervisepargis. „Selleks et korralikku klassikarada ajada, on vaja vähemalt 20 cm lund, praegu on vaid 5–10 cm,” selgitas Kaju ning lisas, et probleemiks on ka ebaühtlane rajapõhi, mis tekkis, kui vesine maa järsku ära külmus. „Selle silumiseks on vaja väga palju lund,” hindas Kaju.

Pisut paremad on lumeolud Karujärve terviserajal. Kärla spordihoone juhataja Raivo Uusi sõnul hakatakse seal täna suusaradasid sisse ajama. „See, kui pika raja teha saab, selgub alles koha peal,” ei osanud Uus raja pikkust ette ennustada.

Kuigi eelpool mainitud paikades radade sisseajamiseks lund napib, siis suusatamist see ei takista. Mitme kooli juures on õpetajate eestvedamisel pisikesed rajad juba sisse sõidetud.

Ka jääolud on varieeruvad. Paljudel veekogudel on küll jää peal, kuid üldjuhul on see uisutamiseks veel liiga õrn. Pubi Lossikonn esindaja Kelli Mäeots ütles, et kohe, kui lossi vallikraavis jää piisavalt tugev on, plaanitakse seal ka tänavu talvel avada valgustatud liuväli.

Kuressaare tervisepargi tiigijää on piisavalt paks, et kanda seal eile jäähokit mänginud noormehi. Ettevaatlik tasub olla sellegipoolest.

Print Friendly, PDF & Email