Sprinter Marek Niit purustas Eesti rekordi

Sprinter Marek Niit purustas Eesti rekordi

 

Tallinnas, Big Kuldliiga avaetapil, hoolitses üllatuse eest KJK Saare värvides võistlev Marek Niit, püstitades uueks Eesti siserekordiks 200 m jooksus 21,09. Sellega parandas sprinter eelmist, samuti tema nimele kuulunud rekordit koguni 0,14 sekundiga. Välistingimustes on Niit jooksnud ajaga 20,96, mis tõi talle Pekingis juunioride maailmameistritiitli.

Teisipäeval Tallinnas suurelt Eesti rekordit parandanud Niit ei uskunud ise rekordipüstitamist. „ Enne starti minekut arvasin ennast jooksvat umbes 21,20 ringis. Hooaja lõikes oli eesmärgiks seatud 21,10, kuid seda, et see nii kiiresti juhtub, ma tõesti ei uskunud. Jooks näitas aga Niidu ülekaalu. Esimesed sada meetrit suutsid konkurendid kannul püsida, kuid viimasel sajal oli sprinteril lisaks veel üks kõrgem käik. „Samas ei olnud see ideaalne jooks,” kommenteeris Niit.

Tema sõnul on varu rekordi uuendamiseks kindlasti olemas. Niit ise usub, et aeg alla 21 sekundi ei ole võimatu ka sisetingimustes. Uue Eesti rekordiga platseerus Niit hooaja Euroopa edetabelis rootslase Johan Wissmani järel teisele kohale. Kuna selleaastastel Euroopa sisemeistrivõistlustel 200 m jooksu kavas ei ole, peab Niit sihtima osavõttu 60 m jooksus, kus osavõtunormiks on 6,75.

Saaremaal saab Niitu jooksmas näha 14. veebruaril toimuval Kuressaare galal, kus värske rekordiomanik teeb kaasa 60 m jooksus.

Print Friendly, PDF & Email