Saaremaal hukkus eelmisel aastal tulekahjudes 6 inimest

Saare maakonnas hukkus 2006. aastal tulekahjudes kuus inimest, viimati hukkus Saaremaal tulekahjudes nii palju inimesi aastal 2003. 2005. aastal oli tules hukkunute arv koguni kolm korda väiksem: elu kaotas kaks inimest.
Lääne-Eesti päästekeskuse Saaremaa päästeosakonna juhi Margus Lindmäe sõnul jäi 2006. aasta eelkõige meelde ohtrate loodustulekahjude poolest.

Kui kokku sõitsid Saaremaa päästjad tulekahjudele välja 239. korral, siis teateid loodustulekahjudest laekus koguni 99. Eluhoone põlengutele oli väljakutseid 36. Kuude lõikes oli enim tulekahjusid aprillis (46) ja mais (59). Peamiseks tulekahju tekkepõhjuseks oli hooletu ümberkäimine lahtise tulega.

Positiivse poole pealt tasub esile tõsta ennetustöö senisest aktiivsema käivitumise. Eelmisel aastal alustati elanikkonnale mõeldud päästeteemalise raadiosaatega, kus käsitletakse ka tuleohutuse teemasid.
Lääne-Eesti päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Piret Seire sõnul tegutseb Orissaares päästeala noortering, kus noored saavad tutvuda päästevaldkonnaga ning omandavad eluks vajalikke ohutusalaseid teadmisi ja oskusi.

„Üks eredamaid hetki 2006. aastast oli ka see, kui Leisi valla ja kohaliku tugikomando koostöös kingiti ja paigaldati valla eakatele ligemale 40 suitsuandurit,” lisas Seire.

2007. aastal jätkub päästealane ennetustöö senisest veel aktiivsemalt ja süsteemsemalt. Suurima ettevõtmisena on kavas projekt „Tuleohutu kodu 2007”. Projekti raames on huvilistel võimalik ka spetsialist, kes annab nõu, kuidas just selles kodus ohutust tagada, enda juurde koju kutsuda. Aktiivse ennetustööga jätkatakse ka maakonna haridusasutustes.

Viktor Saaremets,
Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja

Print Friendly, PDF & Email