Ainulaadne ettevõtmine Lümandas – nukkude revüü!

Eesti ja Saaremaa teatrimaastikul on toimumas midagi uut ja suurt. Lümandal plaanitakse naistepäeval välja tulla revüüetendusega, kus peaosa mängivad nukud.

Teadaolevalt pole Eestis siiani nukkude revüüd etendatud, Viljandis korra prooviti, aga lavaküpseks tükk ei saanud. Etenduse „Pariisi tango” on kokku pannud ja kirjutanud Leenamari Pirn. Mängib Lümanda näitetrupp. Etenduses kasutatakse päris lauljate salvestusi, sest nukkude liigutamine ise on juba piisavalt raske.

„Nagu kõik head asjad, oli ka see spikerdatud idee,” tutvustas Pirn revüüteatri algust Saaremaal. Mõte tuli Moskvast Obraztsovi-nimelisest nukuteatrist, mida Pirn lapsena televiisorist vaatas.

Nukuteatris töötades pakkus Pirn seda ka seal mängimiseks, ent kuna tegemist on väga töömahuka tükiga, siis töösse see ei läinud. „Kuna meil on raske teha sellist etendust, siis meie mõtlesime, et teeme revüü,” selgitas Pirn, miks just revüüteater.

„Pariisi tangos” on 10 numbrit ja neid on võimalik esitada ka mujal üksikute numbritena. „Seal on paljad tüdrukud (mitte päris paljad, aga peaaegu paljad), seal on mustlased, keda praegusel ajal on vähe näha, seal on mustkunsti, fakiir maoga ja teisi selliseid tegelasi, keda tänapäeval naljalt enam ei näe.

” Etendus on mõeldud täiskasvanutele. „See on meeldiv meelelahutus,” kinnitas Leenamari Pirn ja lisas, et on ju ka „Pehmed ja karvased” populaarsed täiskasvanute seas.
Laval näeb vaataja inimesi ja nukke, ent

kuna nukujuhid on tumedates riietes, läheb tähelepanu siiski inimesesuurustele nukkudele. „Nukule on laval oluliselt rohkem lubatud kui inimesele. See, mis inimese puhul ületab hea maitse piiri, on nuku puhul oi kui vahva!” muigas „Pariisi tango” autor. Nukud laulavad, tantsivad, teevad igasuguseid asju ja programmi seob konferansjee. See on tõeline šõuprogramm.

Print Friendly, PDF & Email