Saarte mängudel osalemiseks kindlad reeglid

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni (SSMA) üldkoosolekul vaadati üle mängudel osalejate arv ja kinnitati delegatsiooni esialgne arvuline koosseis. Samas tõdes SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu, et kindlasti tuleb saar-lastel järgida ka Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IGA) kriteeriumeid.

Eelmisel nädalal toimunud SSMA üldkoosolekul kinnitati esialgne mängudele sõitva delegatsiooni suurus. SSMA juhatuse esimehe Mati Mäetalu sõnul on praeguseks arvestatud 160 inimesega, kellest 110 on sportlased, 13 treenerid ja abilised ning ülejäänud osa moodustab ametlik delegatsioon, toetajad ja taustajõud.

Meeskonna arstina sõidab seekord kaasa dr Juhan Nemvalts. Lõplikud nimekirjad selguvad Mäetalu sõnul 15. aprilliks.

SSMA on võtnud kindlalt nõuks pidada rangelt kinni IGA esitatavatest nõuetest mängudel osalemiseks. Mängudel saavad osaleda sportlased, kes on vastaval saarel sündinud või vähemalt viimase aasta elanud sellel saarel, mida nad esindavad.

Mäetalu sõnul on see koht, kus silma kinni pigistada ei anna. „Peame ikkagi lähtuma eetikast ja ausa mängu põhimõtetest,” kinnitas SSMA juhatuse esimees. Tema sõnul võib mõne spordiala osas ka probleeme tekkida ja vastavate nõudmiste täitmine osutuda keeruliseks.

Rääkides rahalisest seisust, sõnas Mäetalu, et viimastel nädalatel ei ole eelarves mingeid juurdetulekuid ega ärakukkumisi toimunud. „Praeguse seisuga on ühe inimese sõidu maksumus ca 17 000 krooni, millest SSMA toetab 55% ulatuses,” kinnitas Mäetalu.

„Transpordi osas oleme alustanud läbirääkimisi Estonian Airiga 142-kohalise lennukiga charterreisi tellimiseks. Esialgu arvestasime 118-kohalise lennukiga, kuid see jääb delegatsiooni suurenemise tõttu väikeseks.” Kuna osa sportlastest ja kaasasõitvatest isikutest eelistab reisida oma käe peal, kinnitas Mäetalu, et lennuk proovitakse kindlasti välja müüa. „Kui vaja, siis pakume ka üldsusele võimalust oma raha eest koos meiega Saarte mängudele sõita,” arvas juhatuse esimees.

Samuti on firmaga Ilves Extra käimas läbirääkimised mängudel osalejate riietuse osas. Sel aastal on plaanis tellida vaba aja stiilis esindusrõivad ja peakate. Ühesuguste pikkade dresside tellimist peab SSMA ebavajalikuks, viidates Rhodosel valitsevale soojale kliimale. „Meie vorm tuleb selline, millega saab käia mängude avamisel, lõpetamisel, autasustamisel jm,” rääkis Mäetalu.

Viimase uudisena võeti Mäetalu sõnul SSMA juhatuse poolt ühenduse kuueteistkümnendaks liikmeks korvpalliklubi SWE-7.

Print Friendly, PDF & Email