Saaremaa saab B7 eesistujaks

Saaremaa saab B7 eesistujaks

 

Möödunud nädala kolmapäevast reedeni osales Saare maavanema nõunik Anu Vares Berliinis B7 juhatuse nõupidamisel.

Kui käesoleval aastal on Läänemere suuremaid saari ühendava liikumise eesistujaks Bornholmi saar, siis järgmisel, 2008. aastal läheb juhtimine Saaremaa kätte. 2007. aasta septembriks peab maavalitsus välja töötama Saaremaa kui B7 eesistujasaare tegevusprogrammi.

Anu Vares ütles, et kuigi 2007. aastal on B7 eesistujasaareks Taanis asuv Bornholmi saar, toimus organisatsiooni juhatuse selle aasta esimene töökoosolek Saksamaa pealinnas Berliinis. „Põhjus oli selles, et alanud aasta esimesel poolel on Saksamaa Euroopa Liidu eesistujariik,” rääkis Vares, „ja Berliin valiti B7 juhatuse nõupidamise asukohaks seetõttu, et tutvuda Saksamaa kui Euroopa Liidu eesistujariigi tegevusprogrammiga.”

B7 juhatus, kuhu kuuluvad Läänemere seitsme saare valitsusametnikud, kohtus Saksamaa välisministeeriumi ning toidu-, põllumajandus- ja tarbijakaitseministeeriumi esindajatega. Sellele lisaks arutati ka Läänemere saarte koostööd alanud 2007. aastal, mil eesistujasaareks on Bornholm.

„Arutluse all olid sellised küsimused nagu B7 ühise seisukoha kujundamine Euroopa Liidu merenduspoliitika osas, juunikuus Bornholmil toimuv turismikonverents ja käesoleva aasta lõpus samas aset leidev ettevõtluse arendamise konverents, millega Bornholmi eesistumisaeg ka lõpeb,” ütles Anu Vares.

Järgmisel, 2008. aastal hakkab B7 tegevust juhtima Saaremaa. Sel eesmärgil on Saare maavalitsusel kavas septembrikuuks koostada tegevusprogramm, mis esitatakse tutvumiseks nii B7 juhatusele kui ka juhtkomiteele. Viimati mainitud tööorgan koosneb Läänemere saarte poliitikutest. Saaremaad esindab seal maavanem Toomas Kasemaa. B7 eesistujasaar vahetub igal aastal rotatsiooni korras. Saaremaa oli viimati eesistujaks 2001. aastal.

B7 on 1989. aastal loodud Läänemere suuremate saarte
koostööorganisatsioon, kuhu kuuluvad Bornholm, Gotland, Hiiumaa, Rügen, Saaremaa, Ahvenamaa ja Öland.

Print Friendly, PDF & Email