Talv ei tulnud ootamatult

Talv ei tulnud ootamatult

 

Saare maakonnas teede korrashoiuga tegelevad asutused olid laupäeval sadama hakanud lume tulekuks valmis.

Saarte Teedevalitsuse teemeistrite hinnangul oli olukord eilse seisuga normikohane. Kuressaare teemeistripiirkonna teemeistri Tõnu Kuldsaare sõnul on maal rohkem lund kui linnas, aga midagi katastroofilist lahti ei ole. „Osa teid, kus on sulalumi all, on kehvemad,” hindas Kuldsaar, lisades, et kõik teed on siiski sõidetavad, sest kuus masinat lähevad teedele juba kolme paiku öösel.

Orissaare teemeistripiirkonnas on teemeister Vilmar Laagi hinnangul viimase kahe päeva jooksul kõvasti tööd olnud. Kuressaare – Kuivastu maantee on hästi sõidetav, hetkel tegeletakse väiksemate teedega, selgitas Laak tööde järjekorda.

Teemeister Gunnar Mägi Salme piirkonnast ütles, et Tehumardist Sõrve poole on teed heas korras, kuna lumi jõudis pühapäeval ära sulada. “Muid teid aetakse lahti, ohtlikumatesse kohtadesse kurvides ja küngastel puistatakse soola ja liiva,” kirjeldas Mägi.

Kuressaare linnas tegeleb heakorratöödega Kuressaare Linnamajandus. Ettevõtte juht Urmas Raik kinnitas, et olukord on kontrolli all. Kuigi tänavate lahtiajamiseks ja lumeveoks vajalikke masinaid ettevõttel veel ei ole, olid juba varakult sõlmitud teenuse ostmiseks vajalikud kokkulepped kahe firmaga – Gelom OÜ ja Saarte Tehnika OÜ-ga.

Kuressaare Linnamajandus peaks saama esimese oma masina juba käesoleval talvel, kuna ühe traktori riigihange hakkab lõpule jõudma, rääkis Raik ning selgitas, et kõiki lumehoolduseks vajalikke masinaid ei ole mõistlikki endale osta, neid renditakse ka edaspidi.

Urmas Raigi sõnul on sõiduteed üldiselt puhtad, probleeme on Ida-Niidu ja Tehnika tänavaga, kuna seal seisavad sõiduautod teeservas. „See aga takistab masinatel teed puhastamast,” ütles Raik.

“Hetkel on Kuressaare heakorraettevõttel puudu paar kojameest, olemasolevad viis ei jõua kõiki ettenähtud alasid puhastada. Nende ülesandeks on bussipeatuste lumest puhastamine ja soola või liiva puistamine,” selgitas Raik.

Eile õhtul alustati lume äravedu. „Päeval on seda halb teha, see segab liiklust,” põhjendas Raik.

Kuressaare linna heakorra järelevalvespetsialist Lembit Rätsep ei ole aga rahul korrastamata kõnniteedega. Rätsepa sõnul on kavas hakata süstemaatiliselt kontrollima kõnniteid, mille korrashoiu eest vastutavad antud kõnniteega piirneva kinnistu omanikud. Kui jalgtee pole korras, tehakse kinnistuomanikule vastav ettekirjutus, äärmisel juhul ka rahatrahv.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel tuleb sel nädalal peamiselt pilves selgimistega ilm, kohati sajab lund ning termomeeter näitab külmakraade.

Print Friendly, PDF & Email