Saarlased osalesid Läänemere piirkonna mõjukaimal turismimessil

Neljapäevast pühapäevani toimus Helsingis Põhjamaade suurim ning Läänemere piirkonna mõjukaim turismimess, mida külastas 85 953 inimest.

Rahvusvaheline turismimess Matka 2007 on üks kõrgemalt hinnatud erialamesse Skandinaavias, mis on mõeldud nii spetsialistidele kui ka lõpptarbijale.

Oma teenuseid pakkus 1150 eksponenti 69 maalt.  
EAS-i Turismiarenduskeskuse koordineerimisel püstitatud Eesti erikujundusega väljapaneku suurus oli 247m2. Kujunduses oli teist korda kasutusel lahendus, mis jaotas messipinna kaheks saareks.

Ühel olid linna- ja äriturismi eksponentide töökohad, teisel maa- ja spaaturismi eksponentide kohad. Messi teemaks oli kvaliteetne reisimine.
Messil osalemise eesmärk on juurde saada ringreisijaid, peresid, spaade külastajaid, seda eriti väljaspool tipphooaega ehk suve.

Saare maakonnast osales turismimessil 15 eksponenti: Kuressaare Turismiinfokeskus, Saaremaa Omavalitsuste Liit (VIREX), Arensburgi Reisid, Saaremaa Spa Hotellid, Reisibüroo Mere, S. Rantanen OÜ, Saaremaa Hotell, Saaremaa Laevakompanii, Kaali Külastuskeskus, Pilguse mõis, Arensburg Boutique Hotell & Spa, Johan Spa Hotell, Grand Rose Spa Hotell, Jurna turismitalu ja Aavikunurga puhkemaja.

Saare maakonda tutvustasid naeratavad, lahked ja aktiivsed inimesed, kellele messikülastajal oli lihtne läheneda ja kes pakkusid igale huvilisele kaasa paraja portsu spetsiaalselt Soome turu jaoks koostatud infomaterjali. Helsingi turismimessil toimus ka Saaremaa uue turismikataloogi esitlus.

Karmen Paju

Print Friendly, PDF & Email