Riigikogu valimised lähenevad

Riigikogu valimised lähenevad

 

Valimiste eelkajastamisest Oma Saares

Täna kinnitab vabariigi valimiskomisjon 4. märtsil Riigikogu valimistel kandideerivate erakondade nimekirjad. Tänasest on ka keelatud poliitiline välireklaam, mille tõttu võib arvata, et seni suurtel välipindadel poseerinud poliitikud hakkavad nüüdsest tihedamini figureerima leheveergudel. Kuivõrd leheruum on piiratud ja valimiste aegu läheb muu igapäevaelu samamoodi edasi, oleme toimetuses kokku leppinud põhimõtted valimiste kajastamiseks.

Tihtipeale on poliitikutel kombeks end taevani kiita ja konkurente vastukaaluks tõrvata, vältides niimoodi probleemidest otse rääkimist. Teisest küljest on see üldine inimlik omadus, et teravamatest teemadest rääkides pööratakse kriitikanool vastaste või teisitimõtlejate poole.
Ennast sõltumatuks nimetavas ajalehes saavad erakondade kandidaadid sõna võimalikult võrdsetel tingimustel.

Oma Saare toimetus tahab, et valijad saaksid tutvuda kõigi kandideerivate erakondade valimisplatvormiga. Seetõttu esitame erakondade kandidaatidele poliitikaga seotud küsimusi ning lisaks toome lugejateni intervjuud iga erakonna esindajaga.

Tahame teada, kes on häälekorjajad, kes soovivad riigikogus tõsist tööd teha, millistel põhimõtetel koostatakse riigieelarve, millisel välispoliitilisel kursil riiki soovitakse hoida ja muid tõsiseid asju. Siinkohal kutsume lugejaid ka oma küsimusi esitama – et me räägiksime lehes sellest, mis teid tõeliselt huvitab. Tänasest nädala jooksul on teie küsimused oodatud toimetusse kas posti, telefoni või e-kirja teel.

Algatuseks avaldame kandideerijate nimekirja, sealt edasi on kandidaatide reklaamimine nende oma mure. Lehelugejale peab olema selge, milline on poliitiline reklaamtekst.

Arvamuskülgedel eelistaksime arendada mitte valitavate, vaid VALIJATE DEBATTI selle üle, kuhu Eesti on liikumas. Toonitame aga, et kutsume lugejaid üles avaldama oma arvamust. Isiklikuks minevaid rünnakuid me ei taha. Räägime asjast, mitte sellest, kellel mitte luukeret kapis on.

Oma Saare toimetus lähtus valimiseelsete põhireeglite koostamisel meediaekspert Tarmu Tammerki soovitustest.

Print Friendly, PDF & Email