Kuressaare linn saab sellel aastal väikelastekodu endale

Kuressaare linn saab sellel aastal väikelastekodu endale

 

Läinud reedel külastasid Kuressaaret sotsiaalministeeriumi esindajad, et alustada läbirääkimisi Kuressaare väikelastekodu munitsipaliseerimiseks ehk siis üleandmiseks Kuressaare linnale.

Maavanem Toomas Kasemaa sõnul tuleks otsuse viibimise puhul lastekodu raamatupidamine üle võtta maavalitsusel, kuid kuna nii ehk naa on plaanis asutuse üleandmine kohalikule omavalitsusele, ei ole koera saba kaks korda mõtet raiuda.

Kuressaare abilinnapeale Juhan Nemvaltsile teeb uudis uue allasutuse saamisest vaid rõõmu, kuna sotsiaalministeerium on lubanud finantseerida väikelastekodu uute ruumide ehitamist. „Praegune lastekodu on koduks 40 lapsele, kuid see ei vasta enam tänapäeva nõuetele,” märkis abimeer, kelle sõnul peaksid lapsed tulevikus elama neljas eri majas – igas neist siis 8–10 last.

„See arv peaks maakonna jaoks olema piisav,” sõnas Nemvalts.
Veebruari keskel plaanivad kõik osapooled istuda ühise laua taha ning allkirjastada esimese kokkulepete protokolli.

Et ehitamine võtab aega (praegu pole veel uute lastekoduhoonete asukohtki teada), on esimene lootus lapsed uutesse majakestesse kolida 2008. aasta lõpuks. Väikelastekodu haldamiseks loob Kuressaare linn aga juba sel aastal sihtasutuse.

Print Friendly, PDF & Email