Velotuur sai tunnustust

Eestit külastanud Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) president Pat McQuaid tunnustas oma pressikonverentsil Saaremaa velotuuri, avaldades arvamust, et Saaremaa Velotuur võiks saada UCI kalendrivõistluseks.

Pat McQuaid tõi hulganisti näiteid, kuidas riik on läbi erinevate võistluste ja -tuuride rattasporditoetamisest reaalselt kasu saanud. Eestis võiks tema sõnul Saaremaa velotuurist, mis sel aastal tähistab oma 50ndat toimumiskorda, saada UCI kalendrivõistlus, mis oleks parim Eestit tutvustav spordisündmus rahvusvahelises meedias.

Velotuuri peakorraldaja Riho Räime sõnul on taoline tunnustus meeldiv, kuna see näitab meie velotuuri tuntust. Samas märkis Räim, et velotuuri UCI kalendrivõistluseks saamisel tekiksid omad küsimärgid. „UCI kalendrivõistlusena nõuaks velotuur senisest suuremat rahasummat ja kuna UCI-l on omad mängureeglid, siis ei saaks me välja panna ka nii palju oma (Eesti) sõitjaid.

Seega ala kohaliku arendamise seisukohast me ehk kaotaksime mingil määral. Kuid kindlasti ei ole me seda mõtet veel maha matnud,” kinnitas Räim.

Print Friendly, PDF & Email