Topsi IX uusaastaturniiril rekordarv osavõtjaid

Kuressaare lauatenniseklubi Tops laupäeval toimunud IX uusaastaturniiril hakkas eelkõige silma suur osavõtjate arv, mis tingis koguni üheksa tundi kestnud võistluspäeva.

Meeste üksikmängus registreerusid rekordilised 16 mängijat. Tõsi küll, meestega võtsid mõõtu ka koolipoisid Orissaare, Kahtla ja Tallinna koolidest. Neist nimekaim, Kaur Paldre Pääsküla gümnaasiumist, on kuni 15-aastaste noormeeste hulgas Eesti kuues number.

Kuid ei temal ega ka teistel Saaremaa poistel üheksaliikmelisse finaalgruppi vähemalt seekord veel asja ei olnud. Ainus, kes suutis end finaali mängida, oli Topsi oma noormees, Kärla juurtega Tiit Väljakivi, kes jõudis üldarvestuses lõpuks kaheksandale kohale.

Üksikmängus võitis Soon

Turniirivõidu noppis sel aastal Rainer Soon (LTK Tops), kes sai finaalgrupis 7 võitu ja ühe kaotuse. Tema viis aastaks koju ka turniiri rändkarika. Teiseks jäi kuue võidu ja kahe kaotusega Sven Issaajev (SK Anto).

Kolmanda kohaga leppis eelmise aasta võitja Veljo Väljakivi (LTK Tops), kes sai Sveniga sama skoori, kuid omavahelise mängu tulemus soosis kohtade jagamisel Issajevit. Tublilt mängisid ka Kaljo Väljakivi – 4. koht (5-3), Gunnar Usin – 5. koht (4-4) ja Aare Lehtsi – 6. koht (4-4). Ülejäänuil oli võite juba vähem kui kaotusi.

Paarismängus võitsid jälle Saared

Ka paarismängus fikseeriti osavõturekord – LTK Tops uusaastaturniiride ajaloos ei ole enne olnud mängimas seitset paari.

Sarnaselt jõuluturniirile kuulus esikoht isa-poeg Ants ja Janek Saarele (SK Anto). Teise kohaga leppisid Sven Issajev ja Taivo Esko (SK Anto). Sarnaselt eelmisele turniirile kuulus ka kolmas koht paarile Rainer Soon – Gunnar Usin (LTK Tops).

Mõlema turniiri osavõtjaid autasustati LTK Tops diplomitega ja osavõtumaksust kogunenud rahaliste auhindadega. Suured tänud eeskujulikult peakohtunikuna tegutsenud Villu Kallasele ja kõikidele teistele, kes aitasid uusaastaturniiri läbi viia.

Print Friendly, PDF & Email