Jan Važinski: Jalgpalli toetatakse

Kuressaare aasta treeneriks 2006 valitud Jan Važinski sõnul oli see tema jaoks meeldiv üllatus.

“Eestis on vähe selliseid linnu, kus jalgpallile on nii hea toetus kui Kuressaares,” sõnas tunnustuse saanud jalgpallitreener auhinna kättesaamisel. Važinski on Kuressaares töötanud aastast 1998.

Reedel Kuressaare kultuurikeskuses toimunud auhindade jagamisel sai teiste hulgas pärjatud ka FC Kuressaare treener Jan Važinski. Auhinna üleandmisel toodi välja tema teeneid jalgpalli arendamisel Kuressaares ja linna esindusmeeskonna FC Kuressaare viimist Eesti meistrivõistluste kõrgliigasse.

Treeneri oma sõnul on toetus jalgpallile olnud linna poolt alati suur, kuid siiski teeb isiklik tunnustus head meelt. „Sellega tunnustati kogu tööd, mis on linnas jalgpalli heaks tehtud,” lausus Važinski.

Eesmärgiks meistriliigasse püsima jäämine

Rääkides järgmisest hooajast kinnitas treener, et peamiseks eesmärgiks on meistriliigasse püsima jäämine. „Arvan, et oleme valmis mängima kohtadele 6. – 8. Kindlasti peab vältima sattumist üleminekumängudele,” rääkis Važinski tulevikust. „Eelmine hooaeg näitas, et meistriliigas on kohati võimalik võrdselt mängida kõikidega. Loomulikult on tippmeeskonnad tugevad ja sel aastal on nad veel võimsamad,” arvas treener.

Järelkasv on edukas

Eelmisel aastal oli noortemeeskondade säravaim saavutus FC Kuressaare B2 vanuseklassi meeskonna hõbemedal Eesti meistrivõistlustelt. Sel aasta jätkatakse teed B1 klassis. „Eesmärgiks on ikkagi võita, pearivaal SC Real on muidugi sama hea kui eelmisel aastal, kuid madalamale latti lasta ei saa,” rääkis treener. Järgmisel hooajal hakkab osa B-klassi poisse mängima ka juba Sörve JK eest, kes jätkab mängimist II liigas.

Print Friendly, PDF & Email