Algasid maakondlikud laulu- ja tantsupeo eelproovid

29. juunist 1. juulini toimuvale koolinoorte laulu- ja tantsupeole on registreerunud rekordarv osavõtjaid – pea 40 000, lauljaid vastavalt 28 000 ja tantsijaid 11 000, teatas ETV 24. Peolepääsejate väljaselgitamiseks algasid eelproovid.

Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse tantsutoimetaja Kadri Tiis ütles „Aktuaalsele kaamerale”, et noorte huvi rahvatantsu ja koorilaulu vastu on erakordselt suur.

“Suurt tööd on tehtud ja lapsed on rõõmsameelsed, aga paraku jah, konkurents on suur ja me saame peole võtta vaid umbes 9000 tantsijat. See on tuhande võrra rohkem kui varem, aga see on ka maksimum, mida tantsuväljak vastu võtta suudab,” rääkis Tiis.

Tänavuaastase suursündmuse nimega “Ilmapuu lävel” kunstiline juht on Aarne Saluveer, tantsupeo pealavastaja Maido Saar.

Rongkäigu lavastaja on Margus Kasterpalu. Tantsupeoks on loodud uusi tantse ja avastatud taas vanu. Tantsijate hinnangul on tegemist huvitavate ja kiirete tantsudega.

Maakondlikke eelproove on kavas tervelt 300. Kui varem korraldati proove ja ülevaatusi nädalavahetusel, siis seekord pole see ajapuudusel võimalik ja proovid leiavad aset koolipäevadel. Saaremaa esimene ülevaatus toimub kolmapäeval, 24. jaanuaril.

Lauluproovid algavad 1. veebruaril. Eelproovid kestavad 18. maini, teatasid korraldajad.

Tantsupeo kolm etendust toimuvad 29. ja 30. juunil, laulupidu 1. juulil.

Print Friendly, PDF & Email