Mehed tagurpidi-Antslast

Mehed tagurpidi-Antslast

 

Sulaselged eesti mehed, saarlane Jaanis Rõõm ja viljandlane Tiit Padjus tulid mõni aeg tagasiKadi raadio saatesse „Keskpäev”. Otse Aafrikast. Sierra Leonest. Annab kaardilt otsida.

ÜRO arendusprogrammi (UNDP) värskes raportis, mille koostamise aluseks on elanikkonna keskmine eluiga, haridustase, lugemisoskus ja sisemajanduse kogutoodang inimese kohta, paikneb Eesti 40. kohal, edetabelit juhib tavapäraselt Norra, seejärel Island, Austraalia, Iirimaa, Rootsi, Kanada, Jaapan ja kaheksandana USA. Esikümnesse mahuvad veel Šveits ja Holland; Sierra Leone on eelviimane ehk 176.

Mullu 13.–17. novembrini toimunud Euroopa arenguabi päevade konverentsi selgelt väljendatud sõnumiks oli: vaesuse vähendamiseks ja jätkusuutliku arengu tagamiseks Aafrikas tuleb oluliselt parandada juhtimistavasid.

Nii kinnitas ka Sierra Leone president Ahmad Tejan Kabbah: “Head juhtimistavad […] on Sierra Leone elanike poliitilise nägemuse olulisim osa ning seda peetakse kõige tõhusamaks vahendiks […], et tagada arenguabi, taastada riigi stabiilsus ning vältida riigi tagasipöördumist kaose ja konfliktide rüppe.”
Näis-näis…

Loe edasi tänasest lehest!

Print Friendly, PDF & Email