Lümanda valla mälumängus säilitas Salava liidrikoha

Taritus toimus Lümanda valla mälumängu kolmanas voor.
Selles oli parim Leedri küla võistkond, üldarvestuses aga säilitasid liidrikoha merekultuuri seltsi Salava mälumängurid.

Taas istuvad nuputajad laudade taha neljanda vooru küsimustele vastamiseks küünlapäeval Lümanda kultuurimajas.

Kolmandas voorus võitjaks osutunud Leedri küla au kaitsnud Teet Lindam, Meelis ja Liisi Kuivjõgi tahavad hästi esineda ka järgmistes kohtumistes, et kevadel lõpetada pjedestaalikohaga.

„Spetsiaalselt ma voorudeks ette ei valmista. Peab lihtsalt igapäevaeluga kursis olema, ajaloo- ja vallasündmusi teadma. Ise olen mandrilt pärit ja kohalikku elu-olu väga hästi ei tea,” ütles Teet Lindam.

Liisi Kuivjõgi oli seda meelt, et nädal enne mälumängu peab kindlasti silmad ja kõrvad rohkem lahti hoidma. „Üldiselt meil ühe või teise ala spetsialiste ei ole. Nuputame koos,” väitis esimest hooaega mängiv Liisi Kuivjõgi.

Teet Lindam nimetas Leedri küla esinduse vaimseks isaks endist külavanemat, Meelise isa Aadi Kuivjõge, kes esimese võistkonna aastaid tagasi kokku kutsus.

Žürii esimehena juhtis mängu kaks korda Miljonimängus osalenud Toivo Prostang, kes ise ka küsimusi koostab. Aastaid on kohaliku elu küsimusi mälumängijate ette toonud teine žürii liige Priit Penu, kes eelmistel hooaegadel ka mängujuhi rollis olnud. Kolmanda liikmena otsustab mängijate üle „kohut” Ulvi Põld.

Salava võistkond, koosseisus Aivo Raud, Elle Mäe ja Urve Vakker, on valmis ennast küünlapäeval taas parimast küljest näitama. Kevadel selgub Lümanda valla mälumängumeister.

Võistlejate endi hinnangul on auhinnalaud iga aastaga rikkalikumaks muutunud. Võitja võistkond preemiareisile ei sõida, aga väärt meened saavad mängijad küll.

Print Friendly, PDF & Email