Päästjate ja politseinike kokkukolimine aja küsimus

Päästjate ja politseinike kokkukolimine aja küsimus

 

Teisipäeval algatas Kuressaare linnavalitsus Riigi Kinnisvara AS-i poolt esitatud päästeteenistuse ja politsei uue hoone esialgse detailplaneeringu.

Selle kohaselt Pihtla tee 7 asuv maja (praegune nö tuletõrjehoone) lammutatakse ning asemele ehitatakse modernsem hoone, kuhu koonduvad kokku Saaremaa päästeosakond, Kuressaare keskkomando, tuleohutus- ja järelvalveinspektorid, häirekeskus ja politsei.

Ehitusperioodiks saab päästeteenistus rendipinna arvatavasti Pihtla tee 20 asuvalt bussiettevõttelt GoBus. Millal hoone täpselt valmib, ei ole teada, kuid siseminister Kalle Laanet on varem Oma Saarele öelnud, et võttes arvesse tänaseid ehitustemposid on suur tõenäosus, et politsei ja päästeteenistuse ühishoone valmib juba 2007. aasta detsembri lõpus.

Kõik osapooled ootavad uut maja

Politseiameti peadirektor Raivo Aeg ei tahtnud eile uue maja valmimiskuupäevaga spekuleerida.

„Politsei on valmis kolima juba täna, kuid kuna politseiamet enam kinnisvaraga ei tegele – see on siseministeeriumi rida -, siis on meie tööks pidevalt ennast ja oma vajadusi meelde tuletada,” märkis Aeg.

Teada ei ole veel ka projekti maksumus, kuna läbirääkimised eskiisi üle pole veel lõppenud.

Saaremaa päästeosakonna juhi Margus Lindmäe sõnul teeb uue maja saamine neile rõõmu, kuid vahepealne ümberkolimine GoBus`i ruumidesse on ebameeldiv kuid paratamatu.

Enne sissekolimist tuleb rendipinda kohendada, kuid nad üritavad kulutused hoida minimaalsed, et säästa riigi raha uue ühishoone ehitamiseks.

Print Friendly, PDF & Email