Eesti ja Saksa politsei lepe sai Kuressaares allkirjad

Eesti ja Saksa politsei lepe sai Kuressaares allkirjad

 

Eile allkirjastati Kuressaare raekojas Eesti politsei ja Saksamaa Liitvabariigi politsei koostööplaan. Dokumendile kirjutasid alla politseipeadirektor Raivo Aeg ja Rheinland-Pfalzi Liidumaa politseijuht Joachim Laux.

Eesti-Saksamaa politsei koostöö sai alguse kohe pärast Eesti taasiseseisvumist. 1994. aastal tegid kahe riigi siseministrid ühisavalduse koostöö edendamise kohta ning 1998. kirjutasid siseministrid alla koostööprotokollile, mis haaras nii politsei, tuletõrje kui päästevaldkondi.

Läinud aasta augustis allkirjastati Saksamaal protokolli muutused, kuna protsessid olid vahepeal muutunud.

Raivo Aeg nentis, et suurt kasu on koostööst saanud Eesti pool, kuna meie töötajad on käinud Saksamaal omandamas niivõrd spetsiifilist teavet, mida tavaliselt eriti jagada ei taheta – see puudutab just julgestuspolitsei ja eriüksuste tööd.

Joachim Laux sõnas, et praeguseks on jõutud koostöös sellisesse faasi, kus tullakse Eesti politsei tegemisi uudistama. Nii ei ole näiteks võimalik Saksamaal õppida operatiivautode lume- ja jäärajasõitu ning omaette kiitmist väärt on ka siinsed IT-alased saavutused. Olgu või politseiautode tehniline varustatus.

Käesoleva aasta koostööplaani märksõnad on aga lisaks traditsioonilistele valdkondadele „veepolitsei” ning „järelvalve veekogudel”.

On ju inimeste elatustaseme tõusuga ilmunud veekogudele üha enam jahte ja kaatreid ning liiklusohutuse ja avaliku korra tagamine veekogudel muutub üha olulisemaks tegevusvaldkonnaks.

Print Friendly, PDF & Email