Krimi

Politsei ei tabanud ühtegi alaealist suitsetajat

Eile Saare politsei korraldatud reid alaealiste suitsetajate tabamiseks andis rõõmustava tulemuse – kahetunnise politseioperatsiooni käigus ei tabatud Kuressaare üldhariduskoolide läheduses mitte ühtegi õigusrikkujat.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkonstaabel Maret Metsmaa ütles, et kuna eile toimunud reidil osalesid vaid mundris politseitöötajad, kes kasutasid politseivärvides sõidukeid, siis oli tegemist n-ö profülaktilist laadi ettevõtmisega. „Harilikult oleme selliste politseioperatsioonide ajal kasutanud erariideid ja tavavärvides sõidukeid ning siis on tavaliselt alaealisi suitsetajaid ka tabatud,” ütles ta.

Seekord oli aga politsei eesmärgiks koolinoortele näidata, et neid pole unustatud ja et politsei tunneb ikka ja jälle nende tegemiste vastu huvi.

Kuigi eilse reidi ajal ei tabanud politsei mitte ühtegi alaealist suitsetajat, oli korrakaitsetalituse konstaabel Grete Rikko veendunud, et antud juhul on just negatiivne tulemus positiivne ning igati rõõmustav.

Tubakaseadus keelab alla 18-aastasel isikul suitsetamise, tubakatoodete omandamise ja omamise. Kõigi nende õigusrikkumiste eest võib politsei süüdlast karistada kuni 600-kroonise rahatrahviga. 

Print Friendly, PDF & Email