Käisi-preemia pälvis õpetaja Liia Raun (4)

Käisi-preemia pälvis õpetaja Liia Raun

 

Johannes Käisi Seltsi aastapreemia Käisi pedagoogilise pärandi ja kooliuuendusliku tegevuse tähtsustamise eest sai Lümanda põhikooli õpetaja Liia Raun. Preemia andis reedel, 12. jaanuaril Tartu Ülikooli õpetajate seminaris üle haridusminister Mailis Reps.

Üle-eestilise tunnustuse pälvis Liia Raun oma pikaaegse viljaka töö eest eesti keele ja kirjanduse õpetajana ning koolikorraldusliku tegevuse eest õppealajuhatajana.

Lümanda koolis on õpetaja Raun töötanud juba 28 aastat ja võib väita, et iga lisandunud aasta on töörõõmu aina suurendanud. Kogemused, uute kaasaegsete õppemeetodite kasutamine ja positiivne ellusuhtumine on teinud temast kooli ühe populaarsema õpetaja.

Iga-aastased ülekoolilised õpioskuste olümpiaadid emakeelepäeva tähistamiseks ja õpilaste auhinnad konkurssidelt (viimati Anna Talvi grand prix Koidula etlejate konkursil) on mõned tõendid tema tänuväärsest õpetajatööst. Ta töötab koolis vanemõpetajana ning on Saaremaa aasta õpetaja 2003.

Õppealajuhataja on kooli hing. Liia Rauna juhtimisel on koostatud kooli oludele vastav õppekava ja tugisüsteemid. Ta oskab arvestada nii õpetaja kui ka õpilase eripäraga ja teab, kuidas kellelegi läheneda. Õppealajuhataja on direktorile suureks toeks olnud looduskallaku juurutamisel koolis – ka siin on järgitud Johannes Käisi, kelle õpetuse üks tugialuseid oli laste õpetamine ja kasvatamine elusa looduse kaudu.

Õpetaja Liia Raunale määratud Johannes Käisi preemia on suureks tunnustuseks ühele Saaremaa maakoolile ja annab palju positiivset energiat kogu kooliperele.

Print Friendly, PDF & Email