Voldik “Kirikindad Setumaalt” jõudsid

Saare maakonna raamatukogud, põhikoolid, külaseltsid ja muuseumid saavad Aino Praakli koostatud voldikud „Kirikindad Setumaalt”.

Kaks voldikut tutvustavad Aino Praakli kootud kindaid mustritega, mis on võetud Eesti Rahva Muuseumist. Ühest voldikust võib leida kindaid, mille Kagu-Eesti mustrid on pärit juba ülemöödunud aastasajast, teine sisaldab mustreid möödunud sajandi teisest poolest.

Aino Praakli salasoov on, et aktiivsed „eesti asja” ajajad igas maakonnas ajapikku ka oma kodukandi ajaloolistest mustritest ja muust rahvapärandiga seotust koostaksid midagi samalaadset.

Saaremaa Kodukandi juht Elvi Viira avaldas lootust, et voldikud tekitavad kelleski inspiratsiooni kirjutada projekt ja panna kokku samasugune tutvustus Saaremaa või Muhumaa kindamustritest.

„Olen kuulnud ka pettunud hääli, et miks need mustrid pole Saaremaa omad,” lausus Viira. „Mis seal salata, saarlased ei identifitseeri ennast nii edukalt kui setud või mulgid. Nad küll räägivad, et on saarlased, aga materialiseeritud väljundit, mis rõhutaks saarlaste identiteeti, eriti näha ei ole,” tõdes Viira.

Print Friendly, PDF & Email