Pikal tänaval põles elumaja

Ööl vastu esmaspäeva süttis Kuresaares Pikal tänaval elumaja – Saaremaa päästeosakonna kinnitusel pole tulekahju seotud öösel möllanud tormiga.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe ei kinnitanud ega ka lükanud ümber eile Kuressaares levinud kuulujutte, et tulekahju põhjuseks oli süütamine.

„Praegu ei oska me veel öelda, miks see tulekahju tekkis,” rääkis Lindmäe. „Minu isikliku arvamuse kohaselt võis tulekahju põhjuseks olla hooletus lahtise tule kasutamisel,” lisas Saaremaa päästeosakonna juhataja.

Lindmäe sõnul tegi päästjate jaoks olukorra mõnevõrra keeruliseks ja isegi ärevaks asjaolu, et kui tuletõrjujad sündmuspaigale jõudsid, siis väitis majast väljunud lõbusas meeleolus ja peamiselt venekeelne seltskond, et hoone teisel korrusel on veel kuus inimest.

„Kui saime selle info, siis oli küll kartus, et elusalt me kedagi sealt küll kätte ei saa,” kirjeldas Lindmäe eile öösel kujunenud olukorda. Kontrollimisel aga selgus, et hoone teisel korrusel siiski kedagi ei olnud.

Seal viibinud inimesed olid veidi varem lahkunud, maja esimesel korrusel vana kalendri järgset aastavahetust tähistanud seltskonnal jäi see fakt aga tähelepanuta.

Tulekahjus hävis hoone esimese korruse viimistlus ja kogu sisustus ning kahjustusi on ka hoone teisel korrusel.

Tulekahju tekkepõhjused selgitab lähiajal Saaremaale saabuv ekspertide grupp.

Print Friendly, PDF & Email