Kihelkonna koolimetskond sai 20-aastaseks

Kihelkonna koolimetskond sai 20-aastaseks

 

Laupäeval, 13. jaanuaril tähistati Kihelkonna põhikooli koolimetskonna 20. sünnipäeva.

Juubelipidustused algasid ühise metsaretkega, millele järgnes soe supp ja tee. Päeva pidulikuma poole kooli aulas juhatas sisse Tiit Pauluse ansambel 2+2=5. Ettekandega maailma metsadest esines keskkonnaministeeriumi looduskaitse ja metsanduse asekantsler Olav Etverk.

1986. aastast Kihelkonna koolimetskonna juhendajana tegutsenud Tiina Ojala andis ülevaate koolimetskondade ajaloost ning tänas kõiki toetajaid, kes aastate jooksul nõu ja jõuga abiks olnud.

Suurimad tänusõnad kuulusid Kihelkonna koolimetskonna alusepanijatele – tollasele koolidirektorile Raivo Kallasele ja Kihelkonna metskonna metsaülemale Andres Toomile.

Kallase sõnul oli neile oluline, et koolimetskonnaga ei hakataks tegelema kui mingi ideoloogilise protsessiga. “Me tahtsime, et seal oleks lastel reaalne tegevus looduses – see, mis neid huvitab, ja see, millest on pärast ka kasu,” selgitas ta.

Tiina Ojala usub, et seni, kuni leidub loodusest huvitatud lapsi ja häid koolidirektoreid, kes asja toetavad, jätkab koolimetskond senist rada, tutvustades õpilastele looduse seaduspärasid.
Pärast sõnavõtte ja õnnitlusi istuti ühisesse kohvilauda, kust ei puudunud ka sünnipäevatort. Õhtu lõppes tantsupeoga.

Print Friendly, PDF & Email