Villu Kallas võidutses lauamängude

Läinud reede õhtupoolikul mängiti Kuressaare lauatenniseklubi Tops mänguruumides maakonna m eistrivõistluste põhiturniiri neljas etapp lauamängude mitmevõistluses.

Viieteistkümne mitmevõistleja konkurentsis võidutses juba veteranide kilda kuuluv Villu Kallas (LTK Tops), kes kogus 28,5 punkti 40 võimalikust. Kallase edu just üllatuseks pidada ei saa, kuigi tema viimasest etapivõidust meistrivõistluste põhiturniiril on möödunud aastaid.

Samas on Kallas suurepärane näide sellest, milline üks lauamängude mitmevõistleja peab olema, et olla stabiilne ja saavutada kõrgeid kohti nii maakondlikel kui ka vabariiklikel võistlustel. Ta ei ole ühelgi alal n-ö tipptegija, kuid ühtegi nõrka ala tal ka ei ole, s.t kõigil kavasolevatel aladel on tema mängutase keskmisest kõrgem, mis üldjuhul tagabki eduka esinemise.

Kui Kallasel vabariigi meistrivõistlustelt individuaalset medalit ette näidata ei ole, siis reedel teise koha saavutanud Paul Antsaar (Saaremaa Kabeklubi) tuli ülemöödunud aastal veteranide hulgas koguni vabariigi meistriks. Antsaarel õnnestus koguda 24 punkti ehk pool punkti rohkem kui kolmanda kohaga leppima pidanud Gunnar Usinal (LTK Tops), kellel õnnestus paraja üllatusena eelmise aasta vabariigi meistrivõistlustelt (meeste abs. klass) koju naasta individuaalse kolmanda koha auhinnaga.

Neljas oli 23 punktiga vanameister Haljand Rüütel Valjalast, viies 21,5 punktiga Meelis Vaher (LTK Tops) ning kuuendat-seitsmendat
kohta jagasid 20,5 punktiga mitmekordne maakonna meister Hain Vaher (Saaremaa Kabeklubi) ja Heino Tammeaid (LTK Tops).

Parim naismitmevõistleja oli seekord Siisike Lehtsi (LTK Tops), kes kogus 20 punkti ehk täpselt pooled võimalikest, mis andis üldkokkuvõttes tubli kaheksanda koha.

Hain Vaher ja Heino Tammeaid jagasid esikohta ka välkkabe arvestuses, kuna mõlemad kogusid 9 võitu 10 võimalikust. Samasuguse tulemusega olid välkmales edukamad Paul Antsaar ja Haljand Rüütel. Koroonas võidutses Villu Kallas (8 geimivõitu 10-st) ja lauatennises ei leidunud reedel vastaseid Gunnar Usinale (10 geimivõitu 10-st).

Nelja etapi kokkuvõttes juhib põhiturniiril endale esikoha taganud Rein Kirst, kellele järgnevad Villu Kallas ja Gunnar Usin. Kuna viieetapiline põhiturniir selgitab välja 8 paremat, kes pääsevad 10. veebruaril peetavale
finaalturniirile, siis on ka nemad endile sinna koha taganud. Ülejäänud viie koha pärast käib äge heitlus ja lõplik selgus saabub 27. jaanuaril, mil peetakse põhiturniiri viies etapp.

Print Friendly, PDF & Email