Vesse esikaheksa võimalused vaid teoreetilised

Vesse esikaheksa võimalused vaid teoreetilised

 

Reedel ja laupäeval Eesti meeste korvpalli meistrivõistluste II liigas tuli SK-l Vesse leppida ühe võidu ja ühe kaotusega. Alla jäädi KK Keila/ Varahooldus OÜ-le 65:100, võita suudeti SKL/Hesperid võistkonda 82:67.

Saadud kaotusega on edetabelis kuuendat kohta hoidva Vesse jõudmine alagrupi nelja hulka ehk kogu liiga esikaheksasse muutunud vägagi keeruliseks. Tuleb loota lähikonkurentide ebaõnnestumisele ja ise mängida võitudele. Siiani on otsustamata, mis tulemusega lõpeb ärajäänud mäng SK-ga Kose, kas saadakse loobumisvõit või tuleb mäng uuesti mängida. Juhul, kui saadakse võit, tuleb loota lähikonkurentide kaotustele ja ise võita põhiturniiri viimases mängus pearivaali, Puhhide võistkonda.

Keila jooksis Vesse üle

Reedel võõrsil peetud kohtumises tuli 35-punktiline kaotus alagrupis kolmandat kohta hoidva KK Keila/ Varahooldus OÜ käest. Treener Enn Laanemäe sõnul ei olnud suurt ette võtta midagi.

„ Nad jooksid meid lihtsalt üle. Kogu mängu olime tagaajaja rollis. Keila tegigi oma mängu ära just kiirrünnakutega. See näitab, et meie mängijad ei ole veel füüsiliselt valmis.“ Oma osa mängis treeneri sõnul mitme põhimängija haigestumine ja ligi kuuajane mängupaus.

„Ei saanud ennast korralikult käima ja nii kõvad me ka ei ole, et kui keegi ebaõnnestub või puudub, siis oleks kohe pingilt vääriline vahetus võtta,” tõdes Laanemäe. Mäng Keila vastu oli oluline ka alagrupi lõppseisu kujunemisel. Seda, et mängijad pabistama hakkasid, treener ei uskunud. „ Läksime oma mängu mängima, mingit hirmu küll polnud,” kinnitas treener Laanemäe.

Teises mängus edukamad

Laupäeval mängitud kohtumises saadi võit SKL/ Hesperid võistkonna üle. Tulemuseks märgiti 82:67. Mäng alagrupis eelviimast kohta hoidva meeskonna vastu oli treeneri sõnul juba natuke parem: „Viskasime üsna hästi. Kohad mängisime välja ja sealt suutsime ka tabada.“

Laanemäe tõdes, et kogu mängu jooksul ei tekkinud kordagi ohtu, et võiks kaotada. „ „Taha me ei jäänudki, viigiseisu tuli ette, kuid kogu mäng oli meie kontrolli all,” rääkis treener.

Hooaeg oli normaalne

Kuigi põhiturniir pole veel lõppenud, on Vesse edasipääsu võimalused rohkem vaid teoreetilist laadi. Laanemäe sõnul oli üheks eesmärgiks kindlasti esikaheksasse jõudmine, aga kui ei jõua, ei ole ka midagi lahti. Samas oleks napilt väljajäämine nagu needus: „Eelmisel aastal oli sama asi – jäime napilt esikaheksa ukse taha.”

Teisalt on treeneri sõnul täidetud eesmärk, et võistkonnas mänginud A- klassi poisid saaksid väärtuslikku mängukogemust. „Isegi kui poisid ei olnud ehk tasemel, said nad oma õppetunnid kätte,” tõdes treener. Järgmise hooaja kohta treener veksleid välja ei käinud. „Lõpetame selle ära ja siis mõtleme edasi,” lausus ta.

A-klass edukas

Samas kui põhivõistkond esineb II liigas, teeb omavanuseliste Eesti meistrivõistlustel mehetegusid A-klassi võistkond. Põhiturniiril on kaotatud vaid üks mäng, sedagi vaid ühe punktiga. Samas on võidetud liidripositsiooni hoidvaid T. Soku korvpallikooli poisse.

Hinnatav on tulemus ka seetõttu, et eelmisel aastal üheksandaks jäänud Vesse poisid said turniirile vaid ühe võistkonna loobumise tõttu. Seega on nad koha saamist nüüd igati õigustanud.

Print Friendly, PDF & Email