Loodusvaated Saaremaa kunstistuudios

Loodusvaated Saaremaa kunstistuudios

 

31. jaanuarini on Saaremaa kunstistuudios üleval Hando Henno maalinäitus „Vabadus”. Autori kuuendal isiknäitusel on väljas põhiliselt guašštehnikas loodusvaated.

Saaremaa kunstistuudio juhataja Anne Tootma sõnul on tegemist unikaalsete töödega, kuna tänapäeval maalivad kunstnikud üldjuhul akrüüli või õliga. „Kuna guašštehnika on kattevärvitehnika, siis võimaldab see väga peenelt edasi anda töödes peituvaid nüansse.

Kui tänapäeval on tavaline, et kunstnik näitab midagi väga lennukat ja julget, kus see värv omab vaid efektimuljet, siis Hando tööd teeb eriliseks just see, et need on väga läbi mõeldud. Tänu Hando loomupärasele omadusele töötada läbi iga detail kogu maali juures, muutuvad tema tööd ruumilisteks. Maale vaadates tunnedki, et oled seal looduses sees,” kirjeldab Tootma.

Tootma peab Hando Henno maalides väga oluliseks ka kasutatud värve. Väga harva on üleval näitusi, kus on esindatud kõik värvigammad. „See näitus on nagu üks vikerkaar. Mõnel maalil on kasutatud kogu värvipaletti, mõnel on vaid kahe-kolme värviga edastatud kogu maastikumotiiv ja lahendus,” tutvustab Anne Tootma.

Hando Henno töödes on uudne minimalistlik laad, kus ühe värvitooni erinevate astmetega suudab ta edasi anda kogu pildil oleva maailma. „Mida rohkem värve kasutada, seda lihtsam on perspektiivi süveneda ja meeleolu esile tuua. Ühe värviga tehes o n kõik tun duvalt keerulisem,” rõhutab Tootma Henno kui kunstniku erilisust ning lisab, et näeb Henno töödes suurt edasiminekut, võrreldes 1990. aastate lõpus kunstistuudios üleval olnud kahe näitusega.

Hando Henno on Kuressaarest pärit kunstnik, kes maalib oma põhitöö kõrvalt. Lisaks varasemale infotehnoloogi haridusele läbis ta möödunud aastal pottsepp-kaminaladuja kursuse.

Saaremaa kunstistuudio näitustegevust toetavad Kuressaare Linnavalitsus ja Kultuurkapital.

Print Friendly, PDF & Email