Venemaa summutab taas välismaiseid raadiojaamu

Esimest korda pärast kommunistliku korra kokkuvarisemist ja „raudse eesriide” kadumist on Venemaa taas hakanud summutama välismaiseid raadiojaamu.

Saksamaal ilmuv ajaleht Tagesspiegel kirjutab, et just nn summutusjaamade tegevuse tagajärjel pole näiteks Moskvas ja Peterburis võimalik kuulata Briti raadiojaama BBC venekeelset programmi.

Selle justnagu juba unustatud meetodi juurde naasid Vene võimud pärast Londonis aset leidnud skandaalseid vahejuhtumeid. Aleksandr Litvinenko mürgitamine, Briti võimude keeldumine anda Venemaale välja ettevõtja Boris Berezovskit ja tšetšeenide saadikut Ahmed Zakajevit – kõik need sündmused, kirjutab Tagesspiegel, on endaga kaasa toonud Moskva ja Londoni suhete jahenemise.

Üheks Vene-Briti suhete halvenemise tunnuseks on see, et novembrikuu lõpus lõpetati FM diapasoonis BBC venekeelse programmi edastamine. Programmi senised kuulajad Venemaa suuremates linnades hakkasid seejärel BBC saateid kuulama interneti vahendusel, teatas infoportaal newsru.com.

Kuid neid inimesi, kes soovisid raadiojaama vana kombe kohaselt kesk- ja lühilainel kuulata, tabas suur pettumus – nimelt oli müratase niivõrd tugev, et saateid oli praktiliselt võimatu kuulda.

Saksa ajaleht viitab oma artiklis BBC ühele saatejuhile, kes oletas, et korraldus lõpetada BBC venekeelsete saadete edastamine FM diapasoonis tuli otse Kremlist. Muide, möödunud nädalal väitis sama ka Venemaal väga populaarne raadiojaam Ehho Moskvõ.

Print Friendly, PDF & Email