Pensionäride uusaastapidu pokaalide ja šampuseta

Just pokaalist* pidanuks 300 pensionäri ja külalised rüüpama sümboolset šampust, sisenedes Kuressaare kultuurikeskuse saali oma uusaastaballile.

Rahvast oli palju. Kõik olid vaeva näinud, et end hästi tunda ja kaaslastelegi silmailu pakkuda. Tantsupõrand oli rahvast täis, tülikas oli ainult sinna ja lauda pääseda. Mõni viimasel hetkel saabuja pidi vaevagi nägema oma nummerdatud laua taha plaanitud vaba koha leidmisel.

Ei saanudki aru, milleks need lauad olid. Igaühel ühe kompveki ja paari küpsise-mandariini hoidmiseks? Ühe pudeli (üpris hea) punase veini toetamiseks, ükskõik mitu inimest lauas oli. Ja plast topside jaoks. Siiski, lauale sai jätta ka kompvekipaberi ja mandariinikoored.

Kõned olid ilusad, täis häid soove õnnestumisteks alanud aastal. Ainult et kunstlikult tekitatud ruumipuudust süvendati veelgi, jättes esinejatele ehitatud lava esialgu tühjaks. Ehk tuleks hoopis reporterid lavale lasta, et nad ei varjutaks kõnelejaid ja teeks neist pilti saalitäie pensionäride foonil?
Peale kõnesid pakkus meelelahutust külalis-folklooriselts. Ilusad rahvariided, tantsima kutsuv rahvamuusika.

Kas aga pensionäride uusaastapidu tuleb sisustada ainult folkloori ja veniva, mikrofonist möödaräägitava estraadisketšiga, peaks olema korraldajate väga hea maitse asi. Pensionäride peole võiks värskust ja elurõõmu tuua just noored. Tulevased üksik- ja grupitähed, keda Saaremaal palju, ei ütleks esinemisvõimalusest kindlasti (ka tasuta) ära.

Kitsaks jäi. Mitte ainult ruumiliselt. Statistika kinnitab, et pensionäride arv kasvab pidevalt. Kas nad ei vääri uusaastapeo korraldamist nii ja kohas, et ja kus üks kord aastas tunda (lõunalauas) end lugupeetud inimesena, tõstes enesetunnet ja POKAALI, mitte plast-topsi. Ja lüües seda saabudes kokku hilisemate tervitajatega – andku nad meile see idee andeks. Kindlasti tuleks rahvast rohkem juba kokkulöömise pärast.

Uuring: Linnateatri saalis on 155 istekohta + 60 rõdul. Meri spaa restoran mahutab 150 külalist, Rüütlis 70, Ritteri saal 240.
Kultuurikeskuse saalis oli sel aastal igale pensionärile ruumi üks ruutmeeter. Külalised tuleb saata baari, lavale või võtta põlvele.
Mõne aasta veab veel välja. Siis kolime spordihoonesse.

Üks pikaajalise pensionäripidude praktikaga ja kaks värsket pensionäri, kes õhtul maakoju jõudes tõstsid pokaali ja panid kirja need mõtted
(autorite nimed on
toimetusele teada).

* Pokaal – karikas (ÕS). Pokaal – väike jalaga klaas- või metallnõu joogi, magustoidu või salati serveerimiseks (EE).

Print Friendly, PDF & Email