Krimi

Guido Grass: politsei on võimetu

Kell 5.57 sai politsei teate, et lõhutud on Kuressaare kesklinnas asuva Kalliskivi Äri aken. Varas oli kaasa viinud kaks aknalaual olnud tühja kreemituubi.

Kriminaaltalituse komissari Veigo Väli kinnitusel varastati aknalaualt n.-ö butafooria. „Omanik oskab oma vara hinnata ega eksponeeri liigselt oma valduses olevaid hinnalisi esemeid,” kommenteeris Väli.

Kalliskivi Äri omaniku Guido Grassi sõnul on tegemist järjekordse juhtumiga, mis näitab politsei võimetust. Sisse on kullapoodi murtud juba mitmeid kordi, kuid ühtki varast pole seni tabatud.

„Kahjud ei ole küll suured, sest kuld ja hõbe on peidus seifis, kuid aken tuleb siiski välja vahetada ja viga sai ka laud, rääkimata moraalsest kahjust,” kommenteeris Grass, kes oli aknalt varastatud kreemituubide sisu eelnevalt asendanud hoopis muu vedelikuga. Grassi sõnul tuleks butafooria edaspidi täita suisa soolhappega, et varastele õppetund anda, kuna politsei on hambutu.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust. Kalliskivi Äri aken lõhuti ka ööl vastu 8. jaanuari, siis õnnestus varastel kaasa viia käekellasid.

Jälle sissemurdmised autodesse

Politsei andmetel on Kuressaares ööl vastu 11. jaanuari kahel korral sisse murtud sõiduautodesse.

Üks juhtum leidis aset Rehe tänaval, kus purustati sõiduauto juhipoolne klaas ja varastati autoraadio. Vallimaa tänaval lõhkusid seni tundmatud isikud sõiduauto ukseklaasi ja varastasid CD-plaate.

Nagu teada, pandi Kuressaares ka detsembrikuus toime kümmekond autodesse sissemurdmist. Nende kuritegude uurimisel on politsei kahtlusalused juba kindlaks teinud. Kas viimatised kuriteod on sooritanud needsamad isikud, ei osanud Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik aga eile pärastlõunal veel öelda.

Varastati auto ja jalgratas
Ööl vastu 11. jaanuari murti Kuressaares Pikal tänaval sisse OÜ-le S-Link kuuluvatesse ruumidesse. Kurikaelad olid lõhkunud aknaklaasi ja esialgsetel andmetel on varastatud lauaarvuti. Sündmuse asjaolud on kontrollimisel.

9. jaanuaril varastati ajavahemikus 18.30–18.45 hulgilao eest naisterahva jalgratas maksumusega 1200 kr.

Print Friendly, PDF & Email