Festivalil Saaremaa Valss süüdatakse jaanituli

Tuleval suvel kestab Kuressaare lossihoovis korraldatav festival Saaremaa Valss 22.–23. juunini. Ürituse raames on kavas süüdata suur jaanituli.

Valsifestivali korraldaja Antero Päiväläisega sõnul on ettevõtmine iseenesest sarnane varasematel aastatel korraldatuga. „Erinevus on selles, et 2007. aastal toimub see jaanipäeva paiku ning televisiooni osa selle kajastamisel on väga suur,” kirjeldab Päiväläinen.

Tema sõnul oli üheks festivali juunikuusse tõstmise põhjuseks Soome Yle-1 televisiooni soov teha suuremahuline teleülekanne vaid juhul, kui see toimub jaanipäeva paiku.

„Sel aastal on festival pühendatud Georg Otsale. Põhiesinejad on ooperilaulja Jari Sillanpää Soomest ja Marko Matvere Eestist. 22. juunil teeb Yle-1 Kuressaare lossihoovist otseülekande.

Eesti Televisioon salvestab kontserdi ning näitab seda tõenäoliselt jaanilaupäeval. 23. juunil toimub Reet Linna ja Jukka Kuoppamäki juhtimisel populaarne ühislaulmine „Laulge kaasa”,” selgitab ETV programmitellija Gerda Kordemets festivali olemust.

Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul süüdatakse festivali jaanituli 22. juunil. Loomaks pärimuskultuuri meeleolu, kutsutakse peole Saaremaa rahvatantsijaid ja lauljaid.

Juba praegu arutatakse, kuhu täpselt tuli teha, et see oleks telepildis hästi nähtav. Soome avalik-õigusliku telekanali Yle-1 poolt tehtavat otseülekannet peab linnapea väga oluliseks. „See on meile, Kuressaarele ja Saaremaale puhas reklaam,” leiab Tiidus.
Kuressaare linna traditsiooniline jaanituli toimub 23. juunil.

Print Friendly, PDF & Email