Sõidueksami sooritamist hakkavad jälgima kaamerad

Sõidueksami sooritamist hakkavad jälgima kaamerad

 

Alates 15. jaanuarist muutub ARK-i sõidueksami sooritamise kord, mille tulemusena hakatakse eksami sooritamist salvestama ning ära kaob platsisõit.

Alates 15. jaanuarist saab ARK-i sõidueksamit sooritada uue andmesalvestusseadmetega varustatud Volkswagen Golfiga. Uue eksamiauto kasutamine ei ole koheselt kohustuslik ja kuni 1. veebruarini kestva üleminekuperioodi ajal saab eksamineeritav valida, millise sõidukiga eksam sooritatakse.

Autod on varustatud GPS-seadmega, mis jälgib auto asukohta ja sõidukiirust ning samas salvestatakse eksami kulg videos. Seni paberil olev sõidueksamikaart muutub elektrooniliseks ja eksami vastuvõtja täidab seda eksami ajal sülearvutis. Kuressaare ARK-i büroo juhataja Heiki Raudsepa sõnul teeb otsuse eksami sooritatuse või mittesooritatuse kohta siiski eksamineerija.

Salvestusseadmete kasutuselevõtu põhjuseks on vajadus teada saada, millised on noorte juhtide peamised eksimused. Uued seadmed võimaldavad sõidueksamil tehtud vigade hilisemat põhjalikku analüüsi ning paremat tagasisidet eksamineeritavale ja koolitajale.

„Just sõiduõpetajad on väga huvitatud oma õpilaste vigade analüüsimisest,” kommenteeris Raudsepp. Lisaks tagab seadmete kasutuselevõtt eksamineeritavale kindlustunde tema objektiivsest hindamisest.

ARK-i Kuressaare büroosse jõudis üleeile üks uus eksamiauto. Kuigi alates veebruarist saab senise kahe auto asemel sõidueksamit sooritada vaid ühega, on Heiki Raudsepp kindel, et senisest pikemaid järjekordi see ei tekita. „Hakkame eksameid vastu võtma iga päev ja tihedamalt kui seni,” selgitas Raudsepp ning lisas, et senised nn platsisõidu elemendid lisatakse linnasõidu juurde.

Platsisõidu ärajäämisega peaks eksamiaeg lühenema. Uute andmesalvestusseadmetega varustatud eksamiautode kasutuselevõtt võimaldab koostada väga täpset eksamistatistikat, mis on ARK-i meelest kasulik kõigile osapooltele.

Print Friendly, PDF & Email