Linda Treiel võitis mitmevõistlejate Balti matši

KJK Saare esindaja Linda Treiel võitis kuldmedali Panevežyses toimunud kuni 18-aastaste mitmevõistlejate Balti matšil. Tüdrukute viievõistluse võidutulemuseks märgiti 60 m tõkkejooksus isikliku rekordi teinud saarlannale 3565 punkti.

Leedus toimunud kuni 18-aastaste ja kuni 20-aastaste mitmevõistlejate Balti matšil osales kolm KJK Saare sportlast. Lisaks Linda Treielile veel Pille-Riin Toomsalu ja Katrin Eiert.

Treiel näitas taset

Kuni 18-aastaste tüdrukute viievõistluses kuldmedali võitnud Linda Treiel tegi isikliku rekordi 60 m tõkkejooksus. KJK Saare treeneri Andres Laide sõnul oli Linda võistlus väga hea, eriti arvestades, et ta võistles endast aasta vanematega.

„Rekord tuli küll vaid ühel alal, kuid teistel aladel jäi ta vaid väga napilt oma isiklikele markidele alla,” sõnas Laide. Samas pidas treener Laide noore mitmevõistleja võitu mõningaks üllatuseks. „Linda ei olnud isegi Eesti esinumber,” tõdes Laide. Selleks peetud Paula-Karoliina Tõeväli pidi leppima Treieli järel teise kohaga. Linda Treieli tulemuse tugevust näitab ka see, et eelmise aasta Balti matš võideti ligi 150 punkti kehvema tulemusega.

Saarlastele medalilisa

Lisaks Treielile esindasid saarlastest Eesti koondist Pille-Riin Toomsalu ja Katrin Eiert Saare kergejõustikuklubist, mõlemad tegid kaasa kuni 20-aastaste neidude arvestuses. Toomsalu võitis selles arvestuses hõbemedali. „Pille-Riin tegi oma võimetele vastava tulemuse, ehk isegi natuke ületas ennast,” kinnitas Laide.

Katrin Eiert pidi samas vanusearvestuses leppima neljanda kohaga. Eierti komistuskiviks sai kaugushüpe. „ Kaks katset astus Katrin üle ja kolmanda tõukas kaugelt paku tagant,” kommenteeris treener. Eesti koondisesse oli arvatud ka KJK Saare võistleja Tõnis Lukk, kes kahjuks haigestus ja Leetu sõita ei saanud.

Eestlastele üldvõit

Balti matši üldvõidu tõi koju Eesti koondis, kes võitis mõlemas võisteldud vanuseklassis. Laide sõnul oli see traditsiooni jätkamine. „Sellelt võistluselt on eestlased alati üldvõidu koju toonud,” ütles Andres Laide. Eestlaste võidusummaks kujunes 47 284 punkti, Läti sai 45 577 ja Leedu 43 920 punkti.

Print Friendly, PDF & Email