Kaarma vallavalitsus soetab uue koolibussi

Kaarma vallavalitsuse rahandus- ja revisjonikomisjoni ühisel koosolekul nõustuti vallavalitsuse sooviga soetada uue õppeaasta alguseks vallale uus 25-kohaline koolibuss.

Vallavalitsuse planeerimis- ja finantsosakonna juhataja Elve Viljuse sõnul tingis bussi liisimise vajaduse lepingu lõppemine bussifirmaga Sareta.

„Valida oli, kas lepingut jätkata, sõlmida leping kellegi teisega või soetada uus buss. Kalkulatsioonid näitavad, et kõige kasulikum tuleks soetada endale ise buss,” protokollis valla volikogu aseesimees ja rahanduskomisjoni esimees Urmas Lehtsalu.

Uus väikebuss maksab 1,469 miljonit krooni. Tasuvustähtaeg on viis aastat.
Praegu on vallal endal õpilaste vedamiseks kaks bussi. Peale nende sõidutavad valla koolilapsi veel Neomobile ja Sareta bussid.
„Saretaga lõpeb viieaastane leping selle aasta 1. septembril.

Meie komisjonid leidsid, et vallal on mõistlikum lepingut mitte pikendada ja selle asemel endale üks buss juurde soetada. Uue bussiga saaksime teha ka muid vallale vajalikke sõite,” põhjendas Elve Viljus tehtud otsust.

Kaarma valla koolibussid teenindavad Aste ja Kaarma kooli lapsi ning Kuressaare õppeasutustes õppivaid vallas elavaid õpilasi.

Print Friendly, PDF & Email