Politsei tegi kindlaks autovargustes kahtlustatavad (2)

Politsei tegi kindlaks autovargustes kahtlustatavad

 

Läinud aasta detsembris võis politseiteadetest tihti lugeda, et Kuressaare linnas on sagenenud sissemurdmised autodesse ja autoraadiote vargused. Samuti ärandati omavolilise kasutamise eesmärgil neli sõiduautot. Kuid juba jõulude ja aastavahetuse paiku õnnestus politseil kurjategijad kindlaks teha.

Uurimist teostanud Kuressaare politseijaoskonna politseijuhtivinspektor Marko Mägi ütles, et detsembrikuu jooksul murti Kuressaare linna erinevates rajoonides sisse enam kui kümnesse sõiduautosse.

„Tänaseks on selgunud, et selle autodesse sissemurdmise laine taga seisis tegelikult üks kolmeliikmeline alaealiste poiste kamp ja neist täiesti eraldi tegutses veel üks äsja täisealiseks saanud noormees,” rääkis Mägi. Ta lisas, et kõik kahtlusalused on Saare maakonna alalised elanikud.

Eelistasid vanemaid autosid

Alaealised noormehed vanuses 16-17 eluaastat murdsid ühekokku sisse umbes kümnesse sõiduautosse. „Nad valisid välja vanemad sõiduautod, millel puudus signalisatsioon ja mille ukselukk oli kulunud,” ütles Marko Mägi. Autoukse avasid noormehed vanema süütevõtme abil.

Lisaks autodesse sissemurdmisele ärandas see kolmeliikmeline noortekamp Kuressaare linnas veel neli sõiduautot. Tegid nad seda auto ajutise omavolilise kasutamise eesmärgil. Koos varguste ja lõhkumistega ulatub noorukite tekitatud kahju paarikümne tuhande kroonini.

Küsimusele, kuidas politsei kolmeliikmelisele kurjategijate jõugule nii kiiresti jälile jõudis, vastas Marko Mägi tagasihoidlikult, et tänu operatiivinfo pidevale kogumisele. „Loomulikult leidsime sündmuskohalt ka mitmeid asitõendeid, kuid määravaks oli siin igapäevane operatiivinfo,” rääkis Mägi. Ta ütles veel, et kõik kolm alaealist noormeest on varem kriminaalkorras karistamata ja esialgu oli isegi raske uskuda, et just nemad need kuriteod sooritasid.

Tegutses jõhkralt ja üksinda

Kolmeliikmelisele alaealiste noormeeste grupeeringule lisaks tabas politsei veel ühe, äsja täisealiseks saanud noormehe, kes samuti käis detsembrikuus Kuressaare linnas autodes vargil.

Praeguse seisuga on politsei tuvastanud, et noormees murdis sisse kolme sõiduautosse.
„Eelpool mainitud seltskonnaga võrreldes tegutses see noorhärra mõnevõrra jõhkramalt ja labasemalt,” rääkis Marko Mägi. „Ta lihtsalt purustas sõiduauto aknaklaasi, ronis autosse ja varastas autoraadio.” Sarnasus seisnes ehk vaid selles, et ka see noormees valis välja vanemad masinad, millel signalisatsioon tavaliselt puudus.

Kõigi kahtlusaluste suhtes on politsei alustanud kriminaalmenetlust karistusseadustiku varguse paragrahvi järgi. Selle alusel võib kohus süüdlasi karistada kuni viieaastase vangistusega.

Print Friendly, PDF & Email