Saarte sugupuu-uurijad võistlesid ajaloo tundmises

Saarte sugupuu-uurijad võistlesid ajaloo tundmises

 

Kolmekuningapäeval istusid Eesti Genealoogia Seltsi Saaremaa osakonna liikmed Saare arhiivraamatukogus kaetud kohvilauda, et maha pidada traditsiooniline pidulik aastavahetuskoosolek loeng-viktoriini ja vaba vestlusringiga.

Viktoriiniks jagunesid sugupuu-uurijad võistkondadesse nelja naaberkihelkonna kaupa. Genealoogiaseltsi endise juhi, kodu-uurija Kalle Kesküla koostatud küsimustele – seekord saar-te viikingiteaegse ajaloo ja Kuressaare kirikutega seonduvatel teemadel – vastas paremini Mustjala, Kaarma, Valjala ja Püha kihelkonna esindajatest koosnev võistkond Saale Reinsalu eestvedamisel.

Vastuseta ei jäänud ükski küsimus – et tegemist oli loeng-viktoriiniga, andis korraldaja pärast vastuste ärakuulamist iga küsimuse kohta ka põhjaliku kommentaari. Järgnenud vestlusringis jagasid seltsi liikmed oma muljeid põnevamatest avastustest.

Hiljuti genealoogiaseltsi Saaremaa osakonna liikmeks astunud Karli Valt ütles, et nii nagu teised, on temagi seltsis eesmärgiga püüda välja selgitada oma sugupuu algust. „Tõuke selleks sain oma koolivendadelt Orissaare keskkooli päevilt, eriti Ülo Rehepapilt, kes on põhjalikult uurinud paljude muhulaste sugupuid,” rääkis Valt.

„Olen väga tänulik meie seltsi staažikatele liikmetele, kes mind nõuannetega on aidanud. Näiteks tänagi juhatas Arvi Truu mind 1885. aastast pärit kohtudokumendi juurde, kus tema vanaisaisa Jüri nime kõrval on mainitud ka minu vanaisaisa Georgi oma.”

Enne Teist maailmasõda tegutsenud Eesti Eugeenika ja Genealoogia Seltsi ja Genealoogia Toimkonna õigusjärglasena 5. mail 1990. a asutatud Eesti Genealoogia Selts peab oma ülesandeks genealoogiast huvitatud isikute ühendamist ning nendes huvi virgutamist oma põlvnemise, päritolu ja sugukonnaloo uurimise vastu, aitamaks sügavamalt tunnetada põlvkondadevahelist järjepidevust.

Seltsi Saaremaa osakonda, mille liikmete arv läheneb juba 50-le, juhatab Maarika Saks, tema asetäitja on Kalle Kesküla ning juhatuse liikmed Heldi Lember, Kaljo Eerik ja Arvi Truu. Osakonna selle hooaja ürituste plaanis on aruandekoosolek, sugupuu koostamiseks kasutatava arvutiprogrammi tundmaõppimine, Sõrve päev ning bussiekskursioon mööda Karja kihelkonda.

Sugupuu-uurijad kohtuvad koosolekutel Kuressaares Saare arhiivraamatukogus iga kuu esimesel laupäeval kell 11 ning seltsiga liituda soovijad on Kalle Kesküla sõnul alati oodatud.

Print Friendly, PDF & Email