Merispordiselts pidas sünnipäeva

Merispordiselts pidas sünnipäeva

 

Vana-aasta viimasel päeval 80 aastat tagasi asutati Saare maavalitsuse ruumides Saaremaa Merispordi Selts. Tollase maavanema Mihkel Nepsi algatusel loodud klubi tegutseb edukalt tänaseni.

Tähistamaks seda sündmust, kogunesid SMS-i liikmed samadesse ruumidesse, meenutamaks möödunut. Koosviibimise avanud maavanem Toomas Kasemaa, kes on ka ise aktiivne purjetaja, toonitas oma sõnavõtus klubi tähtsust Saaremaa merekultuuri arengus, lisades, et tegemist on toreda ja asjaliku seltskonnaga nii maal kui merel.

Seltsi kommodoor Margus Hiet (pildil) tegi tagasivaate lõppevast aastast. Tema sõnul oli aasta edukas, kuna Eesti Jahtklubide Liidu klubide arvestuses saavutati esikoht. Kommodoor märkis, et edu tuli eeskätt tänu edukale tööle noortega, mis on ka üks klubi eesmärke. Lõpetuseks kinkis Hiet maavalitsusele SMS-i 80. sünnipäevale pühendatud postmargiseeria.
Kuressaare linnavalitsuse poolt tervitusi tooma tulnud linnapea Urve Tiidus märkis, et igal õigel merelinnal peab olema taoline seltsing nagu on seda SMS.

SMS-i liige mereajaloolane Bruno Pao andis ülevaate seltsi saamisloost, meenutades sündmust, mis toimus samades ruumides 31. detsembril 1926.

Print Friendly, PDF & Email