Aastavahetuse krimi

Kuressaare politseijaoskonnast teatati, et läinud aasta viimane nädalavahetus ja uue aasta esimene päev möödusid suhteliselt rahulikult – vähemalt eilse pärastlõunase seisuga polnud politsei alustanud veel ühtegi kriminaalmenetlust.
Samas aga ütles politseijaoskonna komissar Aare Allik, et registreeriti küll mitu sündmust, mille uurimiseks tuleb suure tõenäosusega alustada kriminaalmenetlust.

Vastuhakk politseile

Nii näiteks pidas politsei 1. jaanuari varahommikul umbes kell 5 Kuressaares kinni sõiduauto, mille juht oli alkoholijoobes. Kogu selle loo teeb aga veidi kriminaalseks asjaolu, et joobes sõidukijuhile tõttasid appi tema sõbrad, kes olid samuti alkoholi pruukinud.

„Politseipatrulli ja kodanike vahel tekkis väike rüselus,” rääkis Allik, „mis õnneks lahenes seekord rahulikult – politseinikel õnnestus siiski vastuhakkajad sõna jõul mõistusele tuua ja nad jaoskonda toimetada.” Komissar lisas, et vastuhakkajad olid kõik mandrilt pärit ja et tõenäoliselt alustatakse sündmuse suhtes väärteomenetlust.

Kuna aga joobes juht, kelle pärast uusaasta ööl rüselus tekkis, omas mootorsõiduki alkoholijoobes juhtimise eest kehtivat karistust, siis nüüd karistatakse teda kriminaalkorras.

Üldse toimetas politsei viimasel nädalavahetusel kainenema 12 isikut ja maakonna teedel tabati seitse joobes mootorsõidukijuhti. Meeldiva faktina tõi Aare Allik ära, et 2. jaanuari hommikul Kuressaare ümbruskonnas läbiviidud politseioperatsiooni käigus ei tuvastatud mitte ühtegi joobes sõidukijuhti (ühtekokku kontrolliti 132 mootorsõidukit).

Nädalavahetusel registreeriti kaks liiklusõnnetust. Neist üks toimus 31. detsembril Väikese väina tammil, kus sõiduauto sõitis libeduse tõttu tammilt välja. Õnneks jäi auto ratastele ja inimestest keegi viga ei saanud. Teine liiklusõnnetus toimus 30. detsembri pärastlõunal Kuressaare ringteel, kus üks sõiduauto sõitis ette peateel liikunud sõiduautole. Ka selles õnnetuses inimesed viga ei saanud.

Linnakodaniku abil tabati vandaalid

1. jaanuari hommikul sai politsei kella 9 ajal teate, et sisse on visatud Kuressaares Tallinna tänav 1 asuva hoone klaas. Linnakodanik, kes sündmust pealt nägi, helistas politseisse, ja hakkas õigusrikkujaid jälitama. Peagi pidas politseipatrull vandaalitsejad kinni – nendeks osutusid 18-aastane Sander ja 19-aastane Karel.

Varastati lammas

31. detsembri hommikul kell 9 helistas politseisse kodanik, kes teatas, et Kaarma valla Keskvere külast on varastatud lammas. Hetkel on sündmuse asjaolud kontrollimisel.

Print Friendly, PDF & Email