Moekad ja Kadrid lõpetasid aasta jõulutralliga

Usute või ei, kuid jõulude-eelne on segarahvatantsurühma Moekatele heategevusaeg: tantsude ja heade sõnumite kuu. Aastaaruandes on neil enamasti kirjas 40 esinemise ringis, naisrühmal Kadrid grammike vähem, sest naisrühmi on palju rohkem. Viimane jõulutrall algas Kadridele kringlite ja piparkookide küpsetamisega, Moekad aga kastsid hoolega õuna-, kommi- ja mandariinipuid, et jagamisrõõm suurem saaks.

Kuressaare väikelastekodu pere plaksutas peod tuliseks ja kutsus meid kiiresti tagasi. Kui kontserdi lõppedes jutu sees küsisime, palju peab nädalas tantsuproove tegema, pakkus enamus – kaks proovi ikka.

See võttis Moekate näod naerule. Võite arvata, millise tujuga haigla poole edasi astusime. Aga õhtu pööras veel paremaks. Ka Kuressaare haigla hooldekodu seltskond on meie sõprusringis ammu. Kui tosin tantsu ja saatesalmid esitatud, küsime naljaviluks uuesti: ”Palju vaeva peab õppimiseks kulutama?” Sulaselge vastus oli: „3-4 korda nädalas ikka.”

Muidugi kutsuti meid tihedamini meelt rõõmsaks tantsima.

Homme just ei lähe, aga aastatepikkune tava on see päkapikutamise-töö Moekatel-Kadridel küll. Saame ise silmad särama ning jagatud rõõm on topeltrõõm.

Kui te ei usu, kutsuge külla, tantsime pool või kaks tundi, sõnume saare või soome keeles.

Lumiseid jõule, rõõmsat uut!
Tantsige end koos meiega nooremaks, tervemaks!

Print Friendly, PDF & Email