Kuressaare ametikoolis süttis jõuluvalgus (1)

Kuressaare ametikoolis süttis jõuluvalgus

 

Üleeile toimus Kuressaare ametikoolis jõuluvalguse konkursi pidulik tunnustamisüritus.

Üritus algas hommikul ametikooli Upa õppehoones, kus toimus jõulukontsert, õhtupoolikul aga süüdati küünlad kooli fuajees linnas ja seal olid välja pandud ka konkursitööd.

Kuressaare Ametikooli tarbekunsti osakonna juhataja Kaie Kesküla ütles, et jõuluvalguse konkurssi korraldatakse juba kolmandat aastat. Tema sõnul võisid kõik soovijad valmistada jõulukaunistuse, mille juures oli kohustuslik küünla- või elektrivalguse kasutamine. „Algsest konkursiideest on tänaseks saanud meeleolukas jõulueelne sündmus koos paremate tunnustamise, küünlavalguse ja lauludega,” rääkis Kesküla.

Sel aastal laekus konkursile seitse tööd ja kõik nende autorid said ka tänukirja. Kunstilise kujundamise eriala õpilased oli välja pannud lillekujulise keraamilise lambi (autor Oliver Sepp) ja keraamilise kell-valgusti (autor Lennart Pihl).Talumajanduse erialalt oli konkursil looduslikest okstest valmistatud küünlaalus (autor Villu Veel), majutusteeninduse eriala õpilased Gairi Lõhmus ja Marju Oja osalesid jõuluvalguse konkursil samblast ja okstest kompositsiooniga, kus kohustuslike elementidena oli kasutatud küünlaid.

Kaie Kesküla sõnul üllatasid aga eriti juuksuri eriala esimese kursuse õpilased Kristel Kuusküll, Sirli Remmel ja Katre Ots, kes tulid konkursile fantaasiasoengutega, millest ühte ehtisid väikesed elektrilambid.

Kuressaare ametikooli huvijuht Heli Jalakas andis jõuluvalguse konkursi raames üle veel ka ametikooli kuu tegija aukirjad kooli Tallinnas Teeviidal esindanud õpilastele ning neile õpetajatele ja juhendavatele haridustehnoloogidele, kes osalevad e-kutsekooli projektis ja töötavad välja uusi e-õppe kursusi.

Print Friendly, PDF & Email