Valdades selguvad parimad sportlased

Sportlasi tunnustatakse traditsiooniliselt aasta lõppedes. Maakonna tasandil on parimad sportlased juba teada. Edukamad ja tublimad on selgunud ka valdades. Ühest traditsiooni valdades ei ole, mõnel pool tähistatakse ja tunnustatakse suurejoonelisemalt, mõnes kohas ei ole tunnustamise kommet välja kujunenud. Järgnevalt ülevaade tublimatest, kes on oma kodukohas tunnustuse pälvinud heade tulemuste eest spordivallas.

Kaarma vallas said tunnustuse osaliseks Leana Vahter heade saavutuste eest kergejõustikus vabariigi tasandil ja jõutõstja Priit Paakspuu, kes tuli kuni 18-aastaste maailmameistrivõitlustel pronksmedalile.

Kärla vallas antakse traditsiooniliselt välja kaks stipendiumi: parimale noorsportlasele ja autasu pikemaajaliste teenete eest spordis. Hea Sportlase stipendiumi sai sedakorda Viljar Uljas, kes on tulemusi näidanud kergejõustikus ja korvpallis. Suure Tõllu preemia pälvis Kärla võrkpallivõistkond.

Leisi vald valib oma parimad aasta viimastel päevadel ja tublimad tunnustamata kindlasti ei jää.

Lümandas hinnati kõrgelt Anna Talvi saavutusi ratsutamises. Talvi tuli vabariigi meistriks ponide takistussõidus nii sise- kui välisvõistlustel. Parimaks noorsportlaseks nimetati Kristo Õunap, kes saavutas vabariigi meistritiitli Optimist-klassi purjetamises. Võistkondadest hinnati enim valla mälumängureid, kes tulid maakonna valdade meistriks ja võitsid ära ka Viidumäe mängud.

Laimjala vallas ei ole parimate sportlaste eraldi austamist kombeks, kuid ära märgitakse noored, kes on saavutanud häid kohti nii vabariigis kui ka maakonnas. Sel aastal olid nendeks Reigo Roost, Rando Õun, Inger Antsaar ja Kätriin Rei.

Muhu valla spordistipendiumite saajad selguvad jaanuaris ja preemiad antakse pidulikult kätte vabariigi sünnipäeval.

Mustjalas tunnistati parimaks meessportlaseks Toivo Lõhmus (kergejõustik), naissportlaseks Aire Pahapill (kergejõustik), parimaks sportlikuks noormeheks Alo Kauber (jõutõstmine) ja neiuks Liis Lõhmus (lauamängud).

Orissaare vallast teatati, et kõikide tunnustamiseks korraldatakse üks suurem koosviibimine, kuid nimeliselt kedagi välja ei toodud.
Pöide vallas valiti aasta parimaks Signe Kurvits, kes saavutas valdade mängudel esikoha kettaheites ja tuli teiseks odaviskes. Noorsportlase tiitel läks sedakorda Meelis Reinumägile. Parima võistkonna au sai endale valla korvpallinaiskond, kes teenis II koha valdade talimängudel.

Salme vallas valiti parimateks valla korvpalli- ja jalgpallimeeskonnad, kes tulid sel aastal valdade tali- ja suvemängude meistriks. Ära märgiti veel Arvet Kruuser koroonas ja jäärajasõidus ning Aare Mölder jahilaskmises ja kabes.

Valjala vallaski ei ole oma sportlaste tunnustamise traditsiooni välja kujunenud, kuid äramärkimist leidsid kõige pisemad spordihuvilised – tüdrukute D-klassi minivõrkpallivõistkonna III koht Eesti meistrivõistlustel.
Pihtla, Torgu ja Kihelkonna vallast öeldi, et nendel parimate valimise kommet ei ole olnud ega ole ka praegu. Ruhnu vallas aga vaikisid telefonid ja e-posti ei sirvinud vist keegi.

Print Friendly, PDF & Email