Uus heakorraettevõte saab lumesahad alles suveks

Uus heakorraettevõte saab lumesahad alles suveks

 

Kuressaare linna asutatud heakorraettevõte Kuressaare Linnamajandus läheb uuest aastast tänavate lume- ja libedusetõrjele vastu hooldustehnikata.

1. jaanuarist Kuressaare linna heakorra eest vastutav munitsipaalettevõte sõlmib lumekoristuseks ja libedusetõrjeks lepinguid nii eraisikute kui ka firmadega, sest oma masinapark ettevõttel puudub. „Kuna otsus ettevõtte loomiseks tuli küllalt hilja ja hangete korraldamine võtab aega, siis selleks talveks me endale masinaid ei saa,” ütles Oma Saarele Kuressaare Linnamajanduse juht Urmas Raik, avaldades lootust, et tänavate hooldamiseks vajaminev tehnika on ettevõttel komplekteeritud suveks.

Raik keeldus avaldamast lepingupartnerite nimesid, kes hakkavad linnale libedusetõrje ja lumekoristuse teenust pakkuma. Samas ta lubas, et sõlmitavad lepingud katavad talvisteks hooldetöödeks Kuressaare linna vajadused.

Raigi kinnitusel ei ole Linnamajanduse partnerite hulgas praegu viimaseid nädalaid linna heakorraga tegelevat AS-i Saare Kommunaal, kuna selle firmaga ei õnnestunud kaubale saada. „Me ei saanudki aru, mis põhjusel, aga nad ei ole teenuse osutamisest huvitatud,” sõnas Raik.

AS-i Saare Kommunaal juht Jüri Väärtnõu selliste sõnadega oma aadressil nõus ei ole. „Ei tahaks seda ajalehes kommenteerida, aga oli üks lahendamata küsimus, mida ei suudetudki lahendada,” lausus Väärtnõu.
Urmas Raik ütles, et praegu on hooldusfirmal puudu veel neli kojameest, palgale on juba võetud viis.

Praeguste plaanide kohaselt ostab Kuressaare Linnamajandus endale suveks neli tänavahoolduse masinat.

Ettevõttes hakkab tööle 23 töötajat: juhataja, kaks töödejuhti, kolm autojuht/mehhanisaatorit, viis haljastajat, kaks töölist ja kümme kojameest. Uue linnamajandusettevõtte põhieesmärk on osutada linnale teenuseid elamu- ja kommunaalmajanduse, heakorra, jäätmehoolduse ja linna teede-tänavate korrashoiu valdkonnas.

Kuni 31. detsembrini tegelevad lepingute alusel samade ülesannetega ISS Eesti ja Saare Kommunaal.

Print Friendly, PDF & Email