Linn toetab amfiibsõiduki ostmist

Saaremaa Omavalitsuste Liit (SOL) ostab kevadeks ligi poolteist miljonit krooni maksva amfiibniiduki, mille soetamist kavatseb linn toetada veerand miljoni krooniga.

Amfiibsõiduki ostmise projektijuht Kuressaare linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt ütles, et ERDF (Euroopa Regionaalarengu Fond) rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu projekti 80 protsendi ulatuses. Kuna amfiibsõidukit hakkab tulevikus kõige enam kasutama Kuressaare linn, siis kavandab linnavalitsus sõiduki soetamiseks panustada 250 000 krooni.

SOL-i büroo direktori Jüri Pärteli sõnul on amfiibsõiduki ostmise projektiga liitunud 12 Saaremaa omavalitsust. Rootsis toodetav amfiibniiduk on Saaremaa oludes vajalik masin. Kuressaare linna initsiatiivil koostatud projekti eesmärk on rannaäärsete alade niitmine, samuti on masin sobilik selliste kinnikasvanud alade nagu Koigi raba, väinatammi ümbrus, aga ka mõisatiigig puhastamisel.

Euroopa Regionaalarengu Fond on Euroliidu üks struktuurifondidest, mis on asutatud 1975. aastal. Fondi üldeesmärk on toetada majandustegevuse ja infrastruktuuride arendamist. Fond abistab mahajäänud regioone eelkõige investeeringutega tootmisse, infrastruktuuri ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtete arengusse.

Print Friendly, PDF & Email