Lionsid toovad jõulutunnet (1)

Ligi kolmkümmend Kuressaare linna üksikvanurit saab Lions klubilt traditsioonilise heategevusliku jõulupaki.

Jõululaupäeval külastavad Kuressaare üksikvanureid Lions Klubi Kuressaare (LC Kuressaare) päkapikud, et toimetada nendeni klubiliikmete kokku- pandud jõulupakid. Klubi presidendi Margus Mägi sõnul on tegemist klubi ühe peamise jõuluaegse üritusega.

„Leiame, et jõulutunne peaks jõudma meist igaüheni. Isegi nendeni, kellel enam kedagi ei ole.” Koostöös Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonnaga on välja selgitatud abivajajate nimed. „Eelkõige püüame hoolitseda ikkagi nende inimeste eest, kellel lähisugulasi enam ei ole või kelle sugulased on nad unustanud,” rääkis Mägi.

Asju kohvist küünaldeni

Kingipakkidesse on pandud igasugu vajalikke asju. Neis on kõike alates mitmesugustest kuivtoiduainetest ja kohvist kuni küünaldeni välja.

„Sõelusime välja 20 eri nimetust tooteid, mis meie arvates peaksid jõulude tähistamise hubasemaks muutma,” ütles heategijate eestvedaja. Sel aastal viiakse pakk ka Kuressaare väikelastekodusse. “Sinna me paneme kõike, mis lapse jõulud magusamaks ja rõõmsamaks muudab,” lausus Margus Mägi

Vana traditsioon

LC Kuressaare taoline toimetamine sai alguse juba aastast 1995, kui klubi otsis endale väljundit jõuluaegseks tegevuseks. Sealtmaalt on sedaviisi jõulurõõmu toodud igal aastal. Viimastel aastatel on klubimehed müünud kuuski, millest saadud tulu läheb samuti jõulupakkide ostmiseks. Lisaks toetatakse igal aastal mitmeid abivajajaid ning tehakse koostööd Saaremaa puuetega inimeste kojaga.

Eestis tuntud liikumine

„Lions-liikumine on Eestis levinud ning LC Kuressaare on üks meie vanematest ja omanäolisematest klubidest,” ütles Eesti Lions piirkonna selleaastane kuberner Arno Vinni, kes on ise samuti Kuressaare klubi liige. „Ma ei ole kuulnud mujal Eestis taolisest vanurite aitamise viisist, nagu seda teeb LC Kuressaare. Seega igati meeldiv üritus“. Kuberneri sõnul on Eestis lions-liikumine tuntud ja tegevust lion’itele jätkub. „Abivajajaid leidub ju alati,” kinnitas kuberner.

Eesti „lõvide” tuntust näitas ka see, et septembris külastas Eesti Lions-piirkonda liikumise rahvusvaheline president Jimmy M. Ross USA-st.

LC Kuressaare on loodud 1990. aastal ja koondab praeguseks 27 liiget.

Print Friendly, PDF & Email