Linna serva kavandatakse uut kaubanduskeskust

Linna serva kavandatakse uut kaubanduskeskust

 

Kuressaare ringtee äärde Olerexi tankla läheduses asuvale maa-alale on lähitulevikus kavas ehitada Honda müügi- ja hoolduskeskus, kus saavad müügipinda ka mitmed kaubandusettevõtted.

Detailplaneeringu kinnitanud Kaarma vallavalitsuse ehituse peaspetsialisti Peeter Arikase hinnangul on rajatav keskus vägagi suurejooneline ja töömahukas ettevõtmine. Kuigi vastav detailplaneering kinnitati juba 2004. aastal, alustati Kudjape külla Raja maaüksusele kavandatava kaubanduskeskuse ettevalmistöödega alles praegu.

Arikase sõnul on tulevasel kaubanduskeskusel kaks korrust, millele lisandub veel keldrikorrus. Kavandatava keskuse kogupindala on 15 110 m2. Kõigi eelduste kohaselt peaks rajatisse tulema Honda müügi- ja hoolduskeskus, bensiinijaam, müügipinnad kaubandusettevõtetele ja ka võimalused vaba aja veetmiseks.

Peeter Arikas ütles, et planeeritava keskuse detailplaneeringu heakskiitmine kulges Kaarma valla volikogus suuremate tõrgeteta. „Suuri häireid polnud,” märkis ta, „kuna aga keskus tuleb maa-alale, mis vahetult piirneb linna territooriumiga, siis on kõik ettevalmistustööd nõudnud tavapärasest rohkem aega.”

Arikase sõnul on ettevalmistustööd hetkel jõudnud projekteerimise järku. Kuna kavandatava kaubanduskeskuse lähedusse rajatakse veel ka Upale viivat jalgrattateed ja samas tekkis ehituspinnase ettevalmistustööde käigus probleeme sadevete äravooluga, siis on projektis vaja teha veel täiendavaid korrektuure.

Kavandatava kaubandusekeskuse projekt on valminud Tallinna arhitektibüroos Ars Projekt OÜ. Uue kaubanduskeskuse rajamise idee autoriks on aga Kuressaares asuv firma ML Autoservice – Honda ja Citroëni esindus Saaremaal. ML Autoservice’i esindaja Maidu Lempu ei soovinud ettevõtmist Oma Saarele esialgu veel kommenteerida. Tema sõnul tegeletakse hetkel alles keskuse rajamiseks vajalike koostöökokkulepete sõlmimisega.

Print Friendly, PDF & Email