Nael: Kohalik hurmur ei ole nõus oma foto eemaldamisega

Paar nädalat tagasi kehtima hakanud seadusesäte, mis puudutab identiteedivargust, on toonud kohalikku kinnimajja viimase aja jooksul rohkem korrespondentsi kui Jõuluvanale Lapimaal. “Ma upun juba paberikuhja alla,” kurtis uurija Plekk Tung Raud Naela ID-toimetusele. Kui enamasti on tegu kodanike nõudmistega, et korjataks ära nende pildid taolistelt veebisaitidelt nagu iha.ee, siis üks juhtum on uurija kinnitusel eriti markantne.

Nimelt ei ole kohalik hurmur ja alastikultuuri metseen T. Kasanova rahul sellega, et tema pilt on ära korjatud veebilehtedelt kiisu.ee ja kutsu.ee.
“See on ennekuulmatu. See on minu isikuvabaduste piiramine,” oli hurmur-ilusmees kohalikus kinnimajas räuskamas käinud.

Uurija Tung Raud kinnitas, et nimetatud portaalide autorid eemaldasid ise Kasanova pildi, kuna tegemist on ikkagi lemmikloomade, mitte issanda loomaaia inimloomade osakonda kuuluvate isendite eksponeerimise kohaga. “Ma ei tea, kas tal on isiksuse kahestumine, kuid see on veider,” märkis Tung Raud ja lisas, et sellist käitumist võib võrrelda sellega, kui Kasanova tahaks ennast kirja panna näiteks lehmade väljanäitusele. “Loomade hindamiseks on oma parameetrid. No ei ole võimalik ju tema puhul keskmist lüpsinäitu välja tuua,” tõi uurija argumente portaali administraatorite käitumise õigustamiseks.

Hurmur Kasanova sellega rahul ei ole. “Mul on õigus pidada ennast avaliku elu tegelaseks. Ja ma võin end eksponeerida seal, kus tahan,” ei jäta ilusmees jonni. “Pealegi toimub nimetatud internetikeskkondades väga elav seltsielu. Alles eile saadeti mulle virtuaalsed päikeseprillid, maailm muutus nii kenaks roosaks kohe,” rääkis Kasanova õhinal. “Rääkimata sellest, kui palju mulle pai tehakse, kümnete kaupa päevas. Siit ja sealt.”

Kasanova muutus rääkides väga härdameelseks ja nentis, et on saavutanud neis portaalides juba nii suure tunnustuse, et mõtleb tõsiselt ühe lisanime võtmisest. Selleks plaanib ta kasutada kiisu- ja kutsusaidi nimeleidjat. Nael proovis Kasanovat aidata. Pannes valikusse “isane” ja “keskmise pikkusega”, pakume hurmurile keskmiseks lisanimeks koeraks olemisest lähtudes “Samurai” ning kasside vaatevinklist “Käki”. Kasanova ise ütles, et kuna ta on populaarne mõlemas portaalis, siis võtab ta kasutusele ehk mõlemad ning laseb end dokumentides ümber nimetada T. Käki-Samurai-Kasanovaks.

“Ma loodan, et uurijad saavad aru, et see on minu jaoks eluküsimus. Ning ma ei kavatse sellega leppida, et minu pilti ei lubata seal üleval hoida,” kinnitas ta siiski taas kord ägestudes. “Minu isiklik elu ei ole kellegi asi,” hüüatas Kasanova kirglikult, rääkides sellega vastu just hetk tagasi kuulutatud väitele, et ta on avaliku elu tegelane.
Naela igipõline ekspert, sipelgauurija ja limonaadijoodik prof Kosmos ütles, et tema saab T. Käki-Samurai-Kasanovast tegelikult aru.

“Sellised asjad juhtuvad siis, kui inimene ei saa tema ego suurusele vastavat tunnustust ning on alatihti mahasurutud olekus. Siis läheb püstitõusmiseks vaja just sääraseid roosasid prille ja virtuaalset silitamist,” märkis Kosmos ning lubas kindlasti minna Käki-Samurai-Kasanova uue nime sisseõnnistamise tseremooniale, mis peab teadaolevalt toimuma Ruhnu saare pimestavvalgel rannal.

Print Friendly, PDF & Email