Kolm saare meest köögis, lambafileest rääkimata

Kolm saare meest köögis, lambafileest rääkimata

 

Pühade ja aastavahetuse road olid jõudnud vaevalt ära seedida, kui siseminister Kalle Laanet (edaspidi Kalle) ja regionaalminister Jaan Õunapuu (edaspidi Jaan) sammud „Toscana” restorani poole seadsid. Ministrihärrad osalesid saate „Peetri köök” salvestusel, et vaadata pealt, kuidas tippkokk Peeter Pihel valmistab suus sulavat lambafileed salveiga. Saade ise on TV3 eetris sel laupäeval kell 11.10.

Saate salvestus algab keskpäeval. Jaan ja Kalle jõuavad punkt kell 12 võtteplatsile, mis asub vanalinna restoranis „Toscana”, kuid et saate ettevalmistused alles käivad, siis võtame istet ja maitseme hõrku puuviljateed. „Filmimehe” produtsent Katrin Lugima tervitab meid soojalt ning pakub seniks seltsi, kui ministrid keldrikorrusele suunduvad, et teha saate salvestamisega algust.

Võtteplatsil avaneb uhke vaade: prožektorite eredas valgusvihus on väike ruum jaotatud kaheks, ühel pool on köögi osa koos ahju ja prepareerimislauaga, teisel pool vanaaegne söögituba. Noor meisterkokk Peeter Pihel askeldab auravate pottide-pannide ees, õhus on tunda ürtide ja küüslaugu aroome. Mina suundun kohe kaadri taha, kus istub saate meeskond ja toimetaja Signe Lahtein, ministrid jäävad tähelepanu keskpunkti koos Piheliga suud soojaks rääkima.

Saare mehed leiavad peagi ühise keele ning meeste vaheline semulik sünergia toimib.

Niinimetatud stuudios on palav ning mida rohkem pliidile kütet juurde lisatakse, seda rohkem tekib saunaefekt. Signe Lahtein tupsutab Kallele ja Jaanile puudrit näole, et need palavusest läikima ei hakkaks ning peagi kostavadki tuttavad sõnad „vaikust-võte-läks”.

Peeter on trendikalt riietatud ning temast lausa pulbitseb nooruslikku energiat. Siiski on noormees algul ministritega suhtlemisel veidi kohmetu ja tagasihoidlik, kuna päris iga kord ei käi saates nõnda auväärt külalisi. See-eest on aga Jaan ja Kalle jutukad ning võtavad väga sujuvalt teineteise käest jutuotsi üle.

Tundub, et nendel meestel jätkub juttu kauemaks ning Jaan ja Kalle pole mitte üksnes kolleegid, vaid ka head sõbrad. Kogu salvestus vältab hea tunni ja lõpuks on nii mõnelgi mehel särk kuumusest märg. Siis istutakse lauda ja asutakse maitsma saate jooksul valminud rooga – lambafileed salveiga. Külalised kiidavad toidu pehmet maitset ning jäävad ka pakutud veiniga rahule.

Kogu salvestuse vältel valitseb võtteplatsil mõnus ja sõbralik õhkkond – ministrid viskavad nalja, räägivad põnevaid lugusid ja vahel pärivad koka käest ka toidu valmistamise nüansse. Iseäranis huvitab Kallet lamba kõrvale tehtava kartulipudru retsept, sest tema enda üks spetsialiteete on maitsestatud kartulipuder. Jah, tõesti, nagu „Peetri köögis” antud intervjuust selgub, paneb Kalle tihti kodus põlle ette ja valmistab oma perele maitsvaid roogi. Rasvast liha ta eriti ei söö, pigem ikka kana või kala, sest tervise eest tuleb hoolt kanda ning väherasvane toit on tervisliku eluviisi olulisi komponente.

Ka Jaani jaoks on oluline tervislik toitumine: “Kahtlemata on vajalik enam jälgida, mida me sööme. Eriti, mis puudutab säilitusainete osa. Inimese toitumisharjumuste hulka võiks kuuluda eestimaise toidu söömine. Öeldakse, et 70 km raadiuses sünnikohast on inimese organismile kõige sobivam toit. Rohkem tähelepanu võiks pöörata ka ammustele toitumistavadele, mida üritab uuesti hinda tõsta põllumajandusminister Ester Tuiksoo edendatav „Eesti toidu arengukava.”

Regionaalministri lemmikud on kalatoidud: „Minu lapsepõlve lemmiktoit oli ema valmistatud haugikotletid, mida ta tegi oma retsepti järgi. Olen kindel, et kui proovida neid järele teha, siis maitse ei tule sama.” Parimaks kalatoiduks haugikotlettide kõrval peab Jaan varahommikul isepüütud lesta. „Lest peab olema paar tundi soola sees seisnud, siis praetud ning serveerida tuleb seda koos värske keedetud kartuli ja võiga,” teab Jaan oma kogemustest rääkida.

Kuna mõlemad ministrid elavad argipäeviti poissmehe elu, siis peavad nad ka söögitegemisega ise hakkama saama ning saavadki. Kusjuures Jaan jagab oma elu lausa kolme koha vahel: Saaremaa – Tartu – Tallinn trajektooril. „Söögitegemisega saan hakkama. Käin ka väljas söömas, aga pean ütlema, et rohkem teen ise süüa.

Samas ennast kokaks nimetada oleks väga julgelt öeldud. Minu nii-öelda poissmehe menüü koosneb kartulist ja sinna kõrvale ostan näiteks kotlette, viinereid, lihapalle. Vahel teen ka suppi. Hommikuks söön võisaia, jogurtit ja joon piima, aeg-ajalt keedan ka mannaputru. Toidu suhtes ma üldiselt valiv ei ole, aga mis mulle absoluutselt ei maitse, on tomatimahl,” räägib Jaan.

Kallele meeldib hommikusöögiks süüa neljaviljaputru ning soovitavalt meega, kuna see on väga tervislik. Samuti eelistab ta kohvile pigem teed. „Ka on mulle oluline vähemasti kord päevas süüa korralik lõuna või õhtusöök, mis annab päevategemisteks energiat juurde,” räägib Kalle oma toitumisharjumustest.

Saaremaa meestena on nii Kalle kui ka Jaani suureks lemmikuks kala – kas siis suitsutatult või praetult. Mõlemad mehed on kokasaates esimest korda ning jäävad seal valitseva õhkkonnaga ülirahule. Kindlasti on üheks põhjuseks see, et pliidi juures said kokku kolm kanget saare meest.
Aga eks oma silm on kuningas ning lõpptulemust saavad juba kõik Oma Saare lugejad vaadata laupäeval TV3 kanalilt kell 11.10.

Print Friendly, PDF & Email