Eesti riigi juubeliaasta sai alguse ühislaulmisega

Eesti riigi juubeliaasta sai alguse ühislaulmisega

 

Kolmapäeva õhtul peeti Kuressaare kultuurikeskuses Eesti Vabariigi 90. aastapäeva avaüritus, mis oli üles ehitatud isamaaliste laulude õhtuna.

Veel enne, kui hakkasid kõlama ühislaulud (laval oli 140 lauljat segakooridest Ave, Kreedo, Eysysla, Helin ja Lyra ning Ivo Linna ja Anti Kammiste), said sõna maavanem Toomas Kasemaa ja linnapea Urve Tiidus.

Päeva olulisust märkides meenutas Kasemaa, et 1917. aastal olid Saaremaa Saadikute Nõukogu valimiste eesotsas tolleaegse kodanikuühiskonna ärksamad tegelased (näiteks Kuressaare Eesti Seltsist) koos omavalitsustega.

“Otsustati, et Saaremaa asjad tuleb võimalikult kohapeal otsustada, kroonumõisa maad tuleb talupoegadele jagada ning maa päriseksostmist tuleb tunduvalt kiirendada ehk meie mõistes bürokraatiat vähendada,” rääkis maavanem, kes näeb tänagi Saaremaa arengupotentsiaali ärksate saarlaste kaasamises otsustusprotsessidesse.

Et Eesti Vabariigi 90. aastapäeva üritused said üle Eesti alguse üleeile, saadi mujal toimuvast Kuressaare kultuurikeskuseski osa teleülekande vahendusel. Tagasivaate ajalukku tegi Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa, kes rääkis Eesti riigi sünnist Saaremaal. Ning muidugi ei puudunud sünnipäevatort, mida külalistele pakkusid kogu õhtu võõrustajad, Saaremaa naiskodukaitsjad.

Print Friendly, PDF & Email